Alternatywa dla Paska skrótów Microsoft Office


(VPN) #1

Szukam zastępstwa dla Paska skrótów MS Office. Obecnie mam na kompie Office 2000 ale wkrótce zamierzam kupić Office 2007. W obecnej wersji, którą posiadam przydatnym dodatkiem jest dla mnie pasek skrótów, który jest cały czas widoczny po prawej stronie monitora, gdzie trzymam ikony do najczęściej uruchamianych programów. Jest to wygodne, mam go zawsze na wierzchu, uruchamia się wraz z systemem, wystarczy jedno kliknięcie i program ze skrótu uruchomiony. Tak to wygląda (fragment):

Przypuszczam, że w Office 2007 dla Użytkowników Domowych nie ma już takiego paska. Dlatego szukam czegoś w zamian, co będzie spełniało taką samą rolę jak pasek skrótów, jednocześnie nie będzie zbytnio obciążało komputera, czy wydłużało startu systemu.


(Carlsbergxxx) #2

Twoje oczekiwania być może spełni mały gadżet o nazwie: "RocketDock". To taki pasek ze skrótami rodem z komputerów Macintosh. Poszukaj na google, na pewno znajdziesz.


(Borzole) #3

.


(VPN) #4

Przyznam, że RocketDock jest atrakcyjny graficznie, ale ma jedną wadę, która go dyskwalifikuje. Otóż mój pasek skrótów Office jest zawsze na wierzchu, ale dopasowuje się do okien otwieranych programów, tzn. nic nie zasłania:

Z kolei RocketDock też jest zawsze na wierzchu, ale nie dopasowuje się do okien programów, tylko wyświetla się "na nich" (przezroczystość nie ma tu znaczenia):

Jak widać na powyższym zrzucie, gdy RocketDock jest po prawej stronie monitora zasłania on zazwyczaj pasek przewijania, np. w przeglądarce. Tak nie może być. Dlatego szukam czegoś innego.

borzole - ten pomysł jest prosty i byłby OK, gdyby nie to, że na takim pasku nie można dodawać przerw, a skróty są posortowane alfabetycznie, a nie w określonych grupach jakie mam obecnie na pasku Office.


(Borzole) #5

.


(VPN) #6

Odświeżę ten temat, bo wciąż poszukuję podobnego paska w zastępstwie. Ma ktoś jakąś propozycję?