Alternatywa dla Password Exporter

(p19koz) #1

Dodatek Password Exporter jest niekompatybilny z Firefox’em 57. Interesuję mnie alternatywa lub sposób, który umożliwi mi eksport/import zapamiętanych haseł w przeglądarce do pliku. Nie interesują mnie żadne chmury w stylu LastPass!

(krystian3w) #2

https://developer.mozilla.org/pl/docs/Mozilla/Projects/NSS/tools/NSS_Tools_certutil

może jest w stanie przekonwertować plik na wersje tekstową z cert8.db + key3.db.

(p19koz) #3

Chodziło mi o przede wszystkim o jak najwygodniejszy import zapisanych haseł do firefox’a po czyszczeniu CCleaner’em. Co jak co ale Twój sposób nie jest ani prosty, ani wygodny.

Z braku laku (niestety to chmura) skorzystałem z Firefox Sync.

(krystian3w) #4

Nie widzę sensu czyszczenia haseł w CCleaner? Bezpieczniej ręcznie usuwać stare.

Na cudzych maszynach lepiej nie logować się na Firefox sync.

(p19koz) #5

Może ogranicz się do odpowiadania na konkretne pytania. Szczerze mało interesuje mnie Twoja opinia na temat usuwania haseł czy Firefox Sync.
Po pierwsze raz w miesiącu przywracam czysty obraz partycji systemowej. Uaktualniam (jeśli istnieją nowsze wersje) sterowniki, Windows, programy i tworzę kolejny (aktualny na dzień utworzenia) obraz partycji systemowej i po miesiącu przywracam stan partycji systemowej z tego obrazu.
Dzięki temu mogę bezpiecznie użytkować, testować oprogramowanie itd. nie martwiąc się o rosnący bałagan w rejestrze czy plikach.
Z Firefox Sync (każdemu logowaniu towarzyszy wysłanie maila z pytaniem czy wiem, iż ktoś się logował) mam zamiar korzystać tylko na jednym stanowisku i nie pamiętam bym kiedykolwiek pisał, że mam zamiar postępować inaczej.

(krystian3w) #6

Równie dobrze można jakoś integrować z nowszą kopią te dwa pliki i nie są w sieci zależne od szyfrowania Mozilli i ich zabezpieczeń.

(p19koz) #7

W sumie racja, dziękuję.