Alternatywa dla Password Exporter

Dodatek Password Exporter jest niekompatybilny z Firefox’em 57. Interesuję mnie alternatywa lub sposób, który umożliwi mi eksport/import zapamiętanych haseł w przeglądarce do pliku. Nie interesują mnie żadne chmury w stylu LastPass!

1 polubienie

https://developer.mozilla.org/pl/docs/Mozilla/Projects/NSS/tools/NSS_Tools_certutil

może jest w stanie przekonwertować plik na wersje tekstową z cert8.db + key3.db.

Chodziło mi o przede wszystkim o jak najwygodniejszy import zapisanych haseł do firefox’a po czyszczeniu CCleaner’em. Co jak co ale Twój sposób nie jest ani prosty, ani wygodny.

Z braku laku (niestety to chmura) skorzystałem z Firefox Sync.

1 polubienie

Nie widzę sensu czyszczenia haseł w CCleaner? Bezpieczniej ręcznie usuwać stare.

Na cudzych maszynach lepiej nie logować się na Firefox sync.

Może ogranicz się do odpowiadania na konkretne pytania. Szczerze mało interesuje mnie Twoja opinia na temat usuwania haseł czy Firefox Sync.
Po pierwsze raz w miesiącu przywracam czysty obraz partycji systemowej. Uaktualniam (jeśli istnieją nowsze wersje) sterowniki, Windows, programy i tworzę kolejny (aktualny na dzień utworzenia) obraz partycji systemowej i po miesiącu przywracam stan partycji systemowej z tego obrazu.
Dzięki temu mogę bezpiecznie użytkować, testować oprogramowanie itd. nie martwiąc się o rosnący bałagan w rejestrze czy plikach.
Z Firefox Sync (każdemu logowaniu towarzyszy wysłanie maila z pytaniem czy wiem, iż ktoś się logował) mam zamiar korzystać tylko na jednym stanowisku i nie pamiętam bym kiedykolwiek pisał, że mam zamiar postępować inaczej.

Równie dobrze można jakoś integrować z nowszą kopią te dwa pliki i nie są w sieci zależne od szyfrowania Mozilli i ich zabezpieczeń.

W sumie racja, dziękuję.

1 polubienie