Alternatywa dla SDI

Czy jest jakaś alternatywa dla SDI, niestety nie mieszkam w zasiegu neostrady czy też kablówki, sieć komórkowa ma takie ograniczenia transferu ze się całkiem taka zabawa nie opłaca- chyba że się mylę,

czy są jakieś opcje w rozsądnej cenie internetu w alternatywie dla SDI

Sprawdź, dowiedz się czy w Twojej okolicy nie ma dostępu do sieci bezprzewodowej.

no włąśnie najlepiej byłoby poszukać w necie choć nie słyszałem od sąsiadów by oni coś mieli bezprzewodowego

jesteś pewien słabego zasięgu sieci komórkowej?

wystarczy, że będziesz w zasięgu EDGE i już możesz mieć całkiem ładne transfery (a z HSDPA w erze podobno nawet 7,2Mbps).

pooglądaj mapy zasięgu: era, orange, plus.

ceny wiadomo, że są wyższe niż przy czymkolwiek kablowym, ale jak nie ma innego wyjścia…

poza tym jak zasięg jest słaby, to można użyć anteny zewnętrznej, podobnej do tych z wifi.

no i jeszcze jest dwukierunkowy internet satelitarny, ale tu ceny są jeszcze bardziej powalające (250-700EUR/mc)

wiem, że komórka stanwi jakąś alternatywę ale te limity transferu dobijają, nawet nie wiem czy staczą na przeglądanie netu

a z ciekawości zapytam jak to działa w praktyce, nie ma problemów z utratą sygnąłu spadkiem prędkości itd.

limity na normalne przeglądanie powinny wystarczyć (2GB/mc to nie jest znowu tak mało…).

w praktyce bawiłem się blueconnectem tylko raz, ale kumpel mówi, że działa spoko, zawsze jak chce to ma internet i to całkiem szybki.

częściej łączę się z laptopa przez telefon i też nie zauważyłem żeby były jakieś problemy.

nie próbowałem jeszcze voip’a tak użyć, ale teoretycznie powinno działać w miarę dobrze już przy połączeniu GPRS.

oczywiście gry on-line odpadają.