Alternatywa DownThemAll! na Chrome

Planuję przesiadkę z Firefox’a na Chrome, a jako że przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Chcę by przyszła przeglądarka maksymalnie przypominała starego dobrego liska. Tak więc…

  1. Pasek zakładek u samej góry

  2. Alternatywy dla tych dodatków:

  3. łatwa zmiana wyszukiwarek jak tu:

  1. Obecnie w najnowszych Chromium wycofali się nawet z ikon w obszarze paska adresu obok ikony odświeżania / dodawania do ulubionych więc ciężko jak bez forka dać ikony w obszar “tytułu” okna.

  2. “alternatywy”:

  1. Z ustawień dość łatwo ale dodatkowe kliknięcia, alternatywy to może Vivaldi, w Slimjet mi zmiana z karty (w wersji 15 dodatkowe pole szukania nie ma takiej opcji) nie zawsze się dobrze ustawiała i wracało do slimjetowej wyszukiwarki

Dzięki za odpowiedź. Zainstalowałem Chrome i pobieżnie przetestowałem. Napiszę krótko - przeglądarka ta stawia nas przed dylematem kochaj mnie jaką jestem albo szukaj innej. Zerowa, albo bardzo ograniczona możliwość personalizacji. Sklep pełen dodatków, ale znaleźć wartościowy trudno, który spełni Twoje oczekiwania w 100% niemożliwe.
Ja wolę inną, czytaj Firefox.
Chrome to śmieć, który zadowolić może bardzo niewymagającego użytkownika.

@anon70487172 możesz jeszcze sprawdzić Vivaldi, ma bardzo duże możliwości personalizacji, jest oparty na tym samym silniku co Chrome i obsługuje jego dodatki.

Dzięki sprawdzę. Może akurat, kto wie spełni moje oczekiwania.

Jedyne co sprawia, że nie korzystam z tej przeglądarki to wydajność :wink:

Ja tam nie wiem. Wszyscy tak “hejtują” lisa, że przestarzały, że lata za konkurencją, że w złą stronę rozwijany itd. itp. Ja jedynie mogę się zgodzić z ostatnim zarzutem (szczególnie nie odpowiada mi planowana obsługa tylko rozszerzeń WebExtensions - ale może do pojawienia się wersji 57 choć te najpopularniejsze dostosują się)
U mnie lis chodzi żwawo, bez błędów, a w obsłudze i nawigacji bije na głowę konkurencję.

Raz, że do chrome jest downthemall.
Dwa, to wieloma rozszerzeniami, firefox jest lżejszy od chroma. Gdyby z moimi dwudziestoma rozszerzeniami chrome ruszyło, to wpierw z 10 s ładowałoby się google, potem smuteczek - półtora giga RAM i 65% CPU.
Trzy - to stabilność wersji FF - budzi podziw. Pale Moon jest na firefoxie 27 i odtwarza wsio. Ludziom chodzą wersje sprzed trzech lat, do tego chodzą stare dodatki. Na najnowsze trendy - firefox od wersji 49 - jest naj. Wersja 52 nie obsługuje już trochę systemowych czcionek, ale da się ustawić, że idzie, można używać. Dzisiaj pobrałem z 6GB filmów rozszerzeniem download flash & video. Dlatego najczęściej tym, bo rozszerzenie synchronizuje się z pobieraniem down them all. Z niektórych serwerów to leci z prędkością 16MB/s. Są i wolniejsze serwery, ale spoko.

U mnie też.