Alternatywne oprogramowanie do tunera dvb-t


(derek4499) #1

Witam.

Posiadam karte telewizyjną “not only tv”. Szukam softu , który będzie obsługiwał nie tylko telewizję ale też radio fm i dab.

Dzięki za pomoc.


(Kedziorki) #2

Ja polecam ten - SmartDVB - działa rewelacyjnie i jest darmowy. Używam od dawna.


(SMDOBPRO) #3

Fabryka nie dała softu?.

Mam takie cudo (not only tv LV3H na PCI i był dołączony soft na płycie-program i sterowniki od producenta ale pod jaki win były jeszcze sterowniki, nie pamiętam ja używałem na XP). Co do mankamentów mojego modelu to nie powalająca czułość odbiornika potrzebna była lepsza antena nawet karta “firmy krzak” podpinana pod usb była mniej kapryśna w tym względzie.

Dawno nie używałem ale z tego co pamiętam to ten właśnie dołączony do karty sprawiał najmniej problemów  oczywiście od chwili jak zaczaiłem że należy wyłączyć “Time shifting” bo ten standardowo był włączony po instalce.

Programu z płyty używałem również dla dvb-t podpinanego do usb oczywiście po wcześniejszym zainstalowaniu sterowników od tego sprzętu i też sprawował się dobrze. Po zainstalowaniu sterowników to i na vlc możesz oglądać (a nawet streamować dalej) ale rozwiązanie raczej dla masochistów :-).

Nazwa programu (sprawdziłem na YT w jakiejś recenzji z testów) to Total Media.

W testach różnego softu że w zasadzie wszystkie programy były mało odporne i słabo sobie radziły jak sygnał marnej jakości dochodziło do zawieszeń i zablokowania sterownika.


(derek4499) #4

Dała soft.

Ale mi nie odpowiada wizualnie. Nia ma możliwości ogladania w małym oknie.Wszystko na pełnym ekranie najlepiej.

Miałem darmowy do testów ProgTv ale on chyba nie obsługuje radia ( albo ja nie moge tego włączyć).

Tak też i moje pytania o alternatywy :-).

 

Nie obsługuje radia. Albo analogicznie jak w ProgTv nie potrafie tego znależć.