Alternatywny dostawca internetu dla TPSA

Witam

Kończy mi sie własnie umowa o swiadczenie usługi dostepu do internetu realizowana przez Telekomunikację Polska S.A. O ile jakość samej usługi jest zadowalająca, to ceny i promocje dla wieloletnich klientów już nie. Dlatego chciałbym zmienić providera na tańszego o porównywalnej jakości usługi, a do wyboru mam:

>Netia - 8Mbps 84zł - w opcji bez telefonu, 59zł - z telefonem stacjonarnym (umowa 24mies. w trakcie której operator gwarantuje możliwość zmiany warunków promocji poprzez zmianę wysokości opłat miesięcznych i/lub zmianę przepływności usługi internetowej na wyższą, dwa razy w ciągu trwania umowy), aktywacja 99zł, w przypadku zrezygnowania z papierowej faktury 19zł, router WiFi Asmax AR1004G - 1zł, usługa swiadczona jest poprzez LLU Netii na łaczach TPSA, mieszkam ok. 1,5 km od centrali telekomunikacji, tak więc jakość powinna być ta sama, i transfery w miarę stabilne, porównywale z tym co oferuje chyba Neostrada?

>Vectra - 8Mbps (w taryfie nocnej 24:00-12:00 nawet 16Mbps) + TV Plan Złoty (ok.60 kanałow) 75zł (umowa 12mies.), aktywacja - 3zł, router WiFi Motorola-model nieznany? 10zł/mies.-wypożyczenie/dzierżawa, do tego dochodzi jeszcze koszt instalacji-?; w przypadku sieci kablowej nie mam rozeznania w temacie jakosci i stabilnosci usługi, słyszałem niezbyt pochlebne opinie, np. płacisz za XMbps a masz tylko 1/3 tej prędkości, czeste problemy ze stabilnością łacza lub wzajemne zagłuszanie się sygnału telewizyjnego i internetu?

Co proponujecie wybrać?

netia ma 59 zł za 8mb/s. Też miałem dylemat bo zrezygnowałem z neostrady i podpisałem umowę w netii 20mb/s i jestem zadowolony oczywiście używam mojego routera bo to co dodają to tandeta. Radziłbym dokupić Tp-Linka albo Lynksysa zamiast routerów oferowanych przez operatorów!

Zdecydowananie vectra w neti o takiej prędkością możesz raczej zapomnieć szczególnie jak masz taka odległość do centralki. Jak podpiszesz umowę i będziesz miał np 5Mb zamiast 8 to nic nie zrobisz bo prędkość internetu jest zawsze DO

~drake88: niby masz racje, ale:

musi byc techniczna mozliwosc zainstalowania takiej predkosci - i tutaj podziekuj TP S.A. ktora nie wciagnie ich na BSA jesli technicznie niema mozliwosci :wink:

Jesli bedzie mial 3,88Mb to juz mozesz reklamowac dzien - tak bynajmniej jest w tepsie.

Skoro w Netii możesz zapomnieć to w Vektrze też, dlaczego? Bo obydwie firmy będą działać na łączu TP a co za tym idzie? Ano bieda bo TP nie modernizuje łączy i prędkości w niektórych miejscach mogą być porażające. Na szczęście u mnie 20mb działa :} tak czy siak Polecam Netie tanio i solidnie

Vectra nie jest na łączach TP, tylko na swoich.

O zagłuszaniu internetu i TV w kablówce 1 słyszę, najlepiej zapytaj kogoś w okolicy jak chodzi ten net, bowiem zależnie od miejscowości, a czasem dzielnicy miasta mogą być duże różnice.

Sprawdzałem na stronie Netii możliwości jakie mogą oferować i dla mnie wypadł następujący rezultat:

>Telefon i internet w pakiecie : LLU(i)+LLU(t): Usługa dostępna - LLU2 (numer routingowy C8978). Maks. prędkość ściągania 16500 kbit/s

>Tylko telefon : WLR: Usługa dostępna wyłącznie na linii TP

>Tylko internet : LLU: Usługa dostępna - LLU1. Maks. prędkość ściągania 16500 kbit/s

>OneOffice : Usługa niedostępna

>Usługi mobilne : Netia Mobile: Usługa dostępna

>IPTV : IPTV: Usługa niedostępna

>Internet over Ethernet: IoE: Usługa niedostępna

Sądząc po max. prędkości mógłbym się chyba pokusić nawet na 20Mbps, ale dla mnie 8Mbps jest w pełni wystarczające. Jeżeli średnie transfery wypadałyby na poziomie 5-6Mbps byłbym w pełni zadowolony. Dodam jeszcze że interesuje mnie podział łącza na dwa komputery: desktop przez kabel, a laptop na WiFi. Ten ich router za 1zł, widziałem w Media Expert u siebie za ok. 120zł tylko że wierzch miał biały z napisem neoserfer czy coś tam.

@ Sturmgewehr 44

w 80% netia vektra działają na linach tp… i opowiadanie bajek że vektra działa na swoich łączach to kpina ;/

@Spartan

Przy podpisywaniu umowy na 20mb/s poproś konsultanta żeby sprawdził Czy takową prędkość możesz mieć, bo może się okazać że po podpisaniu umowy maxymalnie 8mb a nie 20

Podaj jakieś miasto gdzie kablówka Vectra oferuje neta na liniach telefonicznych TP, a nie przez własną sieć. :stuck_out_tongue:

Na stronach Vectry nie ma takiej informacji, że trzeba mieć łącze TP w domu.

Jeśli chodzi o Vectrę, to musisz spytać jak najbliższych sąsiadów, którzy korzystają z ich usług, bo tutaj dużo zależy od stanu lokalnej infrastruktury.

LLU w Netii to dobra propozycja. Pamiętaj, że jeśli weźmiesz usługę z telefonem, telefon będzie podłączony do routera i będzie działać na zasadzie VoIP.

Nie wiem czy Vectra oferuje neta na liniach telefonicznych TP, ale przedstawiciel kablówki powiedział że w moim przypadku przyłącze internetu będzie zrealizowane z tego samego gniazdka co TV. Obecnie w Vectrze oferują jakiś router Motoroli w dzierżawie za 10zł/mies., ale przedstawiciel nie potrafił mi powiedzieć co to za model. Ciekawy jestem co to za sprzęt i jak się sprawuje. Czy ma możliwość podziału pasma, bo chciałbym internet rozdzielić na dwa komputery: desktop przez kabel, a laptop na WiFi.

I tu się pojawiają przysłowiowe schody. Laptop jest nowy, desktop ma z 10 lat. Wczoraj oglądałem tył komputera i okazało się że nie mam karty sieciowej. Zawsze myślałem że mam co najmniej jedno gniazdko RJ45 zintegrowane z płytą główną, a tu zonk :o Desktop jest wiekowy ale nadal sprawuje się dobrze jest do wymiany ale na razie nie teraz. Neostrada chodzi mi na modemie Thomson Speedtouch USB. Czy jeśli wybrałbym ofertę Netii i połączył internet w ten sposób że:

gniazdo telefonu stacjonarnego>kabel RJ11>router Asmax>kabel RJ11> modem Thomson TePSY>kabel USB> komputer

to internet zadziała?? Dokupywać kartę sieciową do komputera który ma być wymieniony za kilka miesięcy to trochę bez sensu.

Chyba że podłączę router i modem oddzielnie do gniazda (mam 2xRJ11). Tylko czy jest możliwe ich jednoczesne działanie?

a jak z abonamentem? 8mb za 59 zł przez cały okres umowy czy przez pierwsze 6 miesięcy?

Odnośnie Vectra vs Netia. Nie wiadomo jakie masz parametry linii, możliwe że jakbyś napisał to byłoby można poznać czy warto brać Netię czy Vectrę, bo z tego co pamiętam na sieci LLU Netii biorąc 8 Mb/s jest prędkością OD 8 Mb/s.

Choć ja wybrałbym z tego wszystkiego Vectrę. Odnośnie braku karty sieciowej w desktopie to zawsze możesz zakupić ją na PCI.