Alternatywny program do edHTML (z funkcją edycji w podgląd)


(Shiva) #1

Witam,

kiedy, gdy zajmowałem się trochę stronami do modyfikowania plików HTML używałem programu edHTML, bo można było przedewszystkim wcisnąć podgląd i na tym podglądzie modyfikować wszystko, przesuwać obrazki, tworzyć kolumny, dopisywać tekst. Jednak edHTML nie działa na Windows7 x64, jaki polecacie program, który ma również taką funkcję, bo nie lubię grzebać głęboko w kodzie. A tak - on sam mi się generował.


(ziggurad) #2

ktory-edytor-html-wysiwyg-najlepiej-trzyma-standardy-t403111.html

Zawsze można spróbować Worda ale nie polecam :wink:


(scripter1) #3

Do prostej modyfikacji kodu na szybko to wystarczą takie edytory WYSIWYG jak np. kompozytor stron wbudowany w przeglądarkę SeaMonkey, czy FrontPage należący do pakietu Office (mocno zaśmieca kod który często działa poprawnie tylko na IE) ale wszystkie takie edytory zaśmiecają kod (jedne bardziej, inne mniej ale jednak) a profesjonaliści stosują edytory tekstowe wyposażone w funkcje wspomagające takie jak numerowanie linii, kolorowanie i podpowiadanie składni różnych języków czy szybkie wstawianie kodu podstawowych elementów.

Co do edytorów WYSIWYG to nie wiem który jest dobry bo ich nie używam.

Natomiast jeśli chodzi o edytory tekstowe to jeden z najlepszych jest moim zdaniem phpDesigner.


(Shiva) #4

Zwykły edytor tekstowy o jakim mówisz - to nie dla mnie, bo nie jestem tak zaawansowany by móc manipulować obrazkami poprzez zmiany w kodzie.


(Ijon Tichy) #5

KompoZer http://www.kompozer.net


(system) #6

http://pajaczek.pl