Alternatywny program do zdalnego sterownia dla TeamViewer

Witam,

Poszukuje alternatywnego oprogramowania dla TeamViewer’a za pomocą którego mógłbym się łączyć zdalnie z komputerami rodziców. Obecnie mieszkam dość daleko i za każdym razem muszę jechać by coś naprawić ew. telefonicznie otrzymuje hasła. Jest to na tyle uciążliwe, że szukam jakiegoś alternatywnego rozwiązania, które pozwoli mi się łączyć bez kontaktu telefonicznego i będzie uruchamiać się wraz z systemem. Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny.

Przecież TeamViewer może uruchamiać się wraz z systemem i można mu ustawić konkretne hasło do logowania, a nie polegać na haśle szybkiego dostępu.

Tu jest https://anydesk.com/pl
Jednak musisz sprawdzić czy ma opcje autostartu.

1 polubienie

Sprawdzę to, jeżeli jest tak faktycznie. Temat do zamknięcia.

To rozwiązanie również sprawdzę jako alternatywne rozwiązanie.

Dziękuje wszystkim za szybką odpowiedź.

Żeby nie było:

No i ważne by TeamViewer zainstalować, bo w wersji portable nie ma opcji od automatycznego uruchamiania - trzeba skrót ewentualnie wrzucić do autostartu.

1 polubienie

Ultra Viewer jest darmowy dla userów i komercyjnie. Uruchamiasz jako admin i ustawiasz sobie automatyczne uruchamianie przy starcie. Team Viewer po kilku połaczeniach wykryje stwierdzi połaczenia komercyjne i będzie się rozłączał. AnyDesk dobry ale nie jest darmowy ale nie rozłącza połaczeń zdalnych.

Anydesk ma automatyczne uruchamianie tylko trzeba go zainstalować i w opcjach ustawić sobie hasło i zaklikać aby się uruchamiał przy starcie systemu.

Do takich zastosowań idealnie nadaje się dwservice. Darmowy, bez limitów. Instalujesz agenta po stronie klienta. Dostęp uzyskujesz przez przeglądarkę po zalogowaniu na konto.

1 polubienie

Używam od lat i tylko raz miałem taką sytuację, a mianowicie połączyłem się z domu do komputera w pracy i w sumie się nie dziwię blokady ,ale po jakimś czasie blokada sama ustąpiła. Łączę się często z rodziną i nigdy mnie nie wywaliło jako komercyjne połączenie.