Alternatywny program obsługujący sieć Skype


#1

Dobry wieczór!

Poszukuję alternatywnego programu który obsługuje sieć Skype, ponieważ obecny Skype jest tragiczny.

Pozdrawiam,

Bartek


(system) #2

Sieć Skype, poza samym Skype’m, nic nie obsługuje. Możesz co najwyżej utworzyć ze stałymi korespondentami sieć przy pomocy np. programu ooVoo : http://www.dobreprogramy.pl/ooVoo,Progr … 13263.html , działającego szczególnie dobrze na słabszym sprzęcie. Osobiście, z kilkoma kolegami tak robimy. Z drugiej strony, akurat ja nie odczuwam żadnych problemów ze Skype’m.


(kamil_w) #3

Biorąc pod uwagę, że protokół Skype’a został jakiś czas temu złamany może w przyszłości pojawi się jakaś alternatywa. Póki co takiego programu nie ma.


(sla17) #4

Tragiczny, dlaczego ;)?

Jeśli masz wersję 5.x proponuję zejście do 4.2 - poprzednia wersja była lżejsza :slight_smile:


(mikber18) #5

Bez wątpienia najnowsze wersje Skype jak również Gadu-Gadu potrzebują aż za dużo zasobów komputera co przy słabszych sprzętach rzeczywiście odzwierciedla się na wydajności ale jeżeli zejdziesz w dół o kilka wersji powinieneś być OK


(ProTofik) #6

Też nie lubię wersji 5.x,

Polecam ściągnąć ostatniego skype z serii 4.x.

http://filehippo.com/download_skype/8287/


#7

Pobierałem kiedyś Skype w wersjach 4.0/4.1, działał kilka dni i po jakimś czasie (mimo wyłączonej aktualizacji) sam się zaktualizował do wersji 5. Jest jakiś sposób na zablokowanie aktualizacji Skype?


(mikber18) #8

Tak jest. Wejdź w narzędzia --> Opcje --> Zaawansowane --> wyłącz znak aktywacji

przetłumaczone z Ang: Go to tools/option/advanced and remove activation sign.


(Zio) #9

Najlepszą alternatywą dla skype jest gizmo lub ekiga jednakże te programy nie obsługują badziewnego protokołu skype. Te programy są po prostu lepsze od skype.


(sla17) #10

Spróbuj przekonać moich znajomych, którzy używają Gadu-Gadu 10 i nie udało mi się ich jeszcze zachęcić do alternatyw :slight_smile:


(Vandal7) #11

No to podbijam,

Niestety ze każdy używa tego … skajpa to chciał bym jakiś program obsługujący jego. Niestety ovo się mi trochę nie sprawdziło czasem padało bardziej niż skajp.


(sla17) #12

Z tego co wiem póki co tylko WTW z polskich komunikatorów obsługuje po części Skype, jednak nie wszystko jest tam możliwe.


(Vandal7) #13

ooo

a da sie rozmawiac ( w znaczeniu nie pisac tylko gadać) przez wtw na skajpie ?

było by świetnie bo kożystam z wtw na gada


(sla17) #14

http://forum.k2t.eu/wtyczki-protokolow/(protoskype-czyli-nowa-obsluga-skype-dla-wtw/

Póki co nie działa wszystko, ale jeżeli ktoś tylko prowadzi jedną rozmowę głosową bez konferencji i innych ■■■■■ół - może się przydać. Albo można używać na co dzień WTW + protoSkype, a gdy będzie potrzebna np. konferencja - odpalić Skype


(Vandal7) #15

dziękuje nie spodziewałem się takiego czegoś (pozytywnie)


(sla17) #16

Sam jestem ciekaw, jak to wygląda w praktyce - ale ogólnie “gołe” WTW mi nie podchodzi i musiałbym trochę czasu poświęcić na ogarnięcie wszystkiego, przejrzenie wtyczek, kompozycji, poczytanie poradników - a tego w tygodniu nie ma, a w weekend nigdy mi się nie chce :smiley:

Wie ktoś może, jak to się spisuje w praktyce?


(kamil_w) #17

Ja to wypróbowałem.

  • Po zainstalowaniu wtyczki podczas połączenia przychodzącego pokazuje się tylko tooltip (dymek). Nie ma dźwięku i wtyczka sound domyślnie nie dodała u mnie dźwięku połączenia. Szczerze nawet nie sprawdziłem czy się da dodać dźwięk przychodzącej rozmowy.

  • Ponadto regulacja głośności nie działa.

  • W oknie rozmowy nie ma opcji rozłączania, a po zamknięciu okna rozmowy połączenie nie zostaje zerwane. Trzeba kliknąć na kontakt na liście kontaktów i rozwinąć na nim menu kontekstowe, a następnie wybrać opcję rozłączenia połączenia.

  • wideo nie działa.

To by było chyba na tyle. Ja osobiście zrezygnowałem z używania skype’a na komputerze od kiedy mam telefon z androidem.


(Kaka') #18

Przypominam, że podpinanie się pod cudze wątki jest na forum zabronione - w tym jednak wypadku robię wyjątek i nie usuwam całej dyskusji. Temat zamykam.