Alternatywny program obsługujący sieć Skype

Dobry wieczór!

Poszukuję alternatywnego programu który obsługuje sieć Skype, ponieważ obecny Skype jest tragiczny.

Pozdrawiam,

Bartek

Sieć Skype, poza samym Skype’m, nic nie obsługuje. Możesz co najwyżej utworzyć ze stałymi korespondentami sieć przy pomocy np. programu ooVoo : http://www.dobreprogramy.pl/ooVoo,Progr … 13263.html , działającego szczególnie dobrze na słabszym sprzęcie. Osobiście, z kilkoma kolegami tak robimy. Z drugiej strony, akurat ja nie odczuwam żadnych problemów ze Skype’m.

Biorąc pod uwagę, że protokół Skype’a został jakiś czas temu złamany może w przyszłości pojawi się jakaś alternatywa. Póki co takiego programu nie ma.

Tragiczny, dlaczego ;)?

Jeśli masz wersję 5.x proponuję zejście do 4.2 - poprzednia wersja była lżejsza :slight_smile:

Bez wątpienia najnowsze wersje Skype jak również Gadu-Gadu potrzebują aż za dużo zasobów komputera co przy słabszych sprzętach rzeczywiście odzwierciedla się na wydajności ale jeżeli zejdziesz w dół o kilka wersji powinieneś być OK

Też nie lubię wersji 5.x,

Polecam ściągnąć ostatniego skype z serii 4.x.

http://filehippo.com/download_skype/8287/

Pobierałem kiedyś Skype w wersjach 4.0/4.1, działał kilka dni i po jakimś czasie (mimo wyłączonej aktualizacji) sam się zaktualizował do wersji 5. Jest jakiś sposób na zablokowanie aktualizacji Skype?

Tak jest. Wejdź w narzędzia --> Opcje --> Zaawansowane --> wyłącz znak aktywacji

przetłumaczone z Ang: Go to tools/option/advanced and remove activation sign.

Najlepszą alternatywą dla skype jest gizmo lub ekiga jednakże te programy nie obsługują badziewnego protokołu skype. Te programy są po prostu lepsze od skype.

Spróbuj przekonać moich znajomych, którzy używają Gadu-Gadu 10 i nie udało mi się ich jeszcze zachęcić do alternatyw :slight_smile:

No to podbijam,

Niestety ze każdy używa tego … skajpa to chciał bym jakiś program obsługujący jego. Niestety ovo się mi trochę nie sprawdziło czasem padało bardziej niż skajp.

Z tego co wiem póki co tylko WTW z polskich komunikatorów obsługuje po części Skype, jednak nie wszystko jest tam możliwe.

ooo

a da sie rozmawiac ( w znaczeniu nie pisac tylko gadać) przez wtw na skajpie ?

było by świetnie bo kożystam z wtw na gada

http://forum.k2t.eu/wtyczki-protokolow/(protoskype-czyli-nowa-obsluga-skype-dla-wtw/

Póki co nie działa wszystko, ale jeżeli ktoś tylko prowadzi jedną rozmowę głosową bez konferencji i innych ■■■■■ół - może się przydać. Albo można używać na co dzień WTW + protoSkype, a gdy będzie potrzebna np. konferencja - odpalić Skype

dziękuje nie spodziewałem się takiego czegoś (pozytywnie)

Sam jestem ciekaw, jak to wygląda w praktyce - ale ogólnie “gołe” WTW mi nie podchodzi i musiałbym trochę czasu poświęcić na ogarnięcie wszystkiego, przejrzenie wtyczek, kompozycji, poczytanie poradników - a tego w tygodniu nie ma, a w weekend nigdy mi się nie chce :smiley:

Wie ktoś może, jak to się spisuje w praktyce?

Ja to wypróbowałem.

  • Po zainstalowaniu wtyczki podczas połączenia przychodzącego pokazuje się tylko tooltip (dymek). Nie ma dźwięku i wtyczka sound domyślnie nie dodała u mnie dźwięku połączenia. Szczerze nawet nie sprawdziłem czy się da dodać dźwięk przychodzącej rozmowy.

  • Ponadto regulacja głośności nie działa.

  • W oknie rozmowy nie ma opcji rozłączania, a po zamknięciu okna rozmowy połączenie nie zostaje zerwane. Trzeba kliknąć na kontakt na liście kontaktów i rozwinąć na nim menu kontekstowe, a następnie wybrać opcję rozłączenia połączenia.

  • wideo nie działa.

To by było chyba na tyle. Ja osobiście zrezygnowałem z używania skype’a na komputerze od kiedy mam telefon z androidem.

Przypominam, że podpinanie się pod cudze wątki jest na forum zabronione - w tym jednak wypadku robię wyjątek i nie usuwam całej dyskusji. Temat zamykam.