Alternatywy program do otwarcia pliku MSWMM

Witam mam zapisany projekt w formacie .MSWMM (Windows Move Maker), niestety po utworzeniu filmu jakość wideo jest kiepska, czy jest jakiś alternatywny program do otworzenia tego formatu, bo nie chce mi się jeszcze raz robić filmu w innym programie?

Tyle w teorii - nie sprawdzałem.
W praktyce format jest po prostu dedykowany Movie Makerowi i prawdopodobnie jest zamknięty. Wątpie by inne aplikacje miały pełne wsparcie dla tego formatu. Zwłaszcza, że jest to format projektu a nie gotowego pliku do odtworzenia. Ale spróbuj w plikach konwersji poszukać lepszego formatu - lepsza rozdzielczość, większy bitrate…
Powodzenia :slight_smile:

https://www.fileviewpro.com/en/
Jaka jakość? Nie wiem.

Np. jak wyeksportował do pliku 480p, to niech spróbuje do takiego 720p lub 1080p. Jak nie zobaczymy demo to się nie dowiemy czy chodzi o niski bitrate czy niską rozdzielczość pliku “MP4”.

I raczej ten file vivewer pro nie zrobi pliku projektu kompatybilnego z np. Vegas Pro.

Pytanie jest proste. Odpowiedz również. Innego pytania nie zauważyłem.

Problem, że Movie Maker nie robi relatywnych ścieżek i projektu można nie odtworzyć jak katalog użytkownika inaczej się nazywa lub nie posiada on dysku “Z:” na “USB”.

Czy ty nie rozumiesz pytania które zostało zadane? Tu nikt nie pyta co ten program “robi”. Chcesz taki temat to go załóż. Jeśli znasz alternatywny program otwierający owo rozszerzenie to podaj.

Witam
dziękuje wszystkim za odpowiedzi, Windows Move Maker jest na tyle stary, że nie da się zrobić filmu w wysokiej rozdzielczości Okazało się, że dużo szybciej da się utworzyć film w programie OpenShot Video Editor, chociaż sam proces przerabiania projektu na film jest powolny, ale to mi nie przeszkadza… Moavi lepiej przypadł mi do gustu bo szybko tworzy film ale jest płatny

Fakt, miałem demo i był świetny :wink:

https://www.openshot.org/blog/2020/02/08/openshot-250-released-video-editing-hardware-acceleration/

Raczej nie chodzi, że renderowanie trwa 8h i można zrobić sobie wtedy drzemkę.

Pewnie trudno mu zrobić na nowo linię efektów jak wstawia pliki audio-wizualne od zera do OpenShot (a nie robi korekcje widea 640x480 do FullHD z jak najniższą pikselozą).

Raczej nie ma tutoriali na to jak szybciej klikać w OpenShot, zwłaszcza jak się nagle zgubi w gąszczu opcji.

Używam najnowszej wersji OpenShot Video Editor2.5.1 ale Muavi i tak szybciej tworzy film. Film składał się z 10 zdjęć, 4 filmików całość trwała niecałe 5 minut, filmiki jak i cały film są w tej samej rozdzielności