Am2 3500+ i jego oc <problemy>A

A wiec tak… Postanowiłem podkręcić swojego proca 3500+ am2 i mam fsb 252 i z napiecia 1.4v na napiecie 1.45 jak dam wiecej napiecia czyli 1.5v bo mniej nie moge dać… To system nie wstaje czemu wyciągnełem z niego tylko 252fsb? Patrzcie na to http://img444.imageshack.us/my.php?image=beztytuuky3.jpg po podniesieniu napiecia zamiast 2500mhz to pisze 1005mhz? czy jak mam podkręconego o 252fsb to ile mam MHZ? Czy da rade z niego wiecej wycisnać? jak? Moja zasiłka to 5letni codegen 300watt 8) 8) 8)

Obniż dzielnik pamięci i wyłącz Cool’n’Quiet.

Dzielnik musze dać na 4x?

NIE NIE NIE NIE! !!

ZANIM ZACZNIESZ KRĘCIĆ WYMIEŃ ZASIŁKĘ BO WYKRĘCISZ SOBIE KOMPA W GRÓB! !!

A czy kolega coś pisał o tym jaki ma zasilacz??

BTW podaj jego model (producenta) tak na wszelki wypadek.

Yogick to czytaj dokładnie ^^

Taki zasilacz to na złom się nie nada :stuck_out_tongue:

Wiem że trzeba wymienić :stuck_out_tongue: Ale mnożnika nie moge ustawić mniejszego jak 5

najpierw czytaj później pisz…

wpierw podaj jaką masz płytę główną? A może 252 to już max dla Twojego proca…

Moja płyta głowna to MSI k9nu NEO

Noo kup normalny zasilacz a później kręć, później obniżasz szynę HT na 4x i kręcisz dalej HTT.

Jak wchodziłem w bios i tam mnożnik był od 5 czyli taki jaki mam w gore do 25 :frowning:

jak zrobi na 4x i podniesie do tych 250 to znowu ma 1000 :slight_smile: HTT na x1, a potem jak już wykręcisz procka na max możesz zwiększyć mnożnik HTT (dużego przyrostu wydajności nie będzie zmieniając mnożnik HTT).

Ale ja nie moge dać wiekszego mnożnika bo orginalnie mam 5x i to jest najmniejszy mnożnik a największy 25x

Może nie na to patrze… :shock: Ale luukałem wszedzie

My mówimy o mnożniku HTT ;] a Ty mówisz o Mnożniku procka.

A poza tym mnożnik AMD 3500+ wynosi oryginalnie 11x i na takim mnożniku kręć.

Może opuścić mnożnik na minimu. I ciągnąć FSB w góre żeby zoabczyć ile płyta wytrzyma :stuck_out_tongue:

Nie mam czegość takiego na swojej płycie jak mnożnik HT mam tylko ht 1000 800… itp było ustawione na 800 wiec zmiejszyłem na 600 i wkreciłem proca na stabilne fsb 235… Jak dawałem napięcie 1.45 i dałem 238 to miałem już niezle bo 2.8ghz… Już byłem szczesliwy ale nie na długo… odpaliłem carbona i zaraz po właczeniu komputer sie zresetował… Być może brak mu napięcia bo mam zasilacz 8) 8) 8) Codegen 300watt! !!

no chieftec mógłby pomóc, nie ma co.

Inaczej opisany BIOS. To to. :slight_smile: Po każdym OC rób test superPI 16/32 mega.

Dobra spoX z tym HT wiec mam ustawić je na 200 na najmiejsze? A jeszcze nikt mi nie odpowiedział na płytanie czy jak bede miał tech chifteca to bede mnieć stabilne 2.8ghz? Zeby po właczeniu np gry nie było zgonu :roll: