Am2 3500+ i jego oc <problemy>A

(Kamil Wieladek) #1

A wiec tak... Postanowiłem podkręcić swojego proca 3500+ am2 i mam fsb 252 i z napiecia 1.4v na napiecie 1.45 jak dam wiecej napiecia czyli 1.5v bo mniej nie moge dać... To system nie wstaje czemu wyciągnełem z niego tylko 252fsb? Patrzcie na to http://img444.imageshack.us/my.php?image=beztytuuky3.jpg po podniesieniu napiecia zamiast 2500mhz to pisze 1005mhz? czy jak mam podkręconego o 252fsb to ile mam MHZ? Czy da rade z niego wiecej wycisnać? jak? Moja zasiłka to 5letni codegen 300watt 8) 8) 8)

(system) #2

Obniż dzielnik pamięci i wyłącz Cool'n'Quiet.

(Kamil Wieladek) #3

Dzielnik musze dać na 4x?

(Drojek15) #4

NIE NIE NIE NIE! !!

ZANIM ZACZNIESZ KRĘCIĆ WYMIEŃ ZASIŁKĘ BO WYKRĘCISZ SOBIE KOMPA W GRÓB! !!

(system) #5

A czy kolega coś pisał o tym jaki ma zasilacz??

BTW podaj jego model (producenta) tak na wszelki wypadek.

(Drojek15) #6

Yogick to czytaj dokładnie ^^

Taki zasilacz to na złom się nie nada :stuck_out_tongue:

(Kamil Wieladek) #7

Wiem że trzeba wymienić :stuck_out_tongue: Ale mnożnika nie moge ustawić mniejszego jak 5

(Wigrus1) #8

najpierw czytaj później pisz...

wpierw podaj jaką masz płytę główną? A może 252 to już max dla Twojego proca...

(Kamil Wieladek) #9

Moja płyta głowna to MSI k9nu NEO

(Wigrus1) #10

Noo kup normalny zasilacz a później kręć, później obniżasz szynę HT na 4x i kręcisz dalej HTT.

(Kamil Wieladek) #11

Jak wchodziłem w bios i tam mnożnik był od 5 czyli taki jaki mam w gore do 25 :frowning:

(McDracullo) #12

jak zrobi na 4x i podniesie do tych 250 to znowu ma 1000 :slight_smile: HTT na x1, a potem jak już wykręcisz procka na max możesz zwiększyć mnożnik HTT (dużego przyrostu wydajności nie będzie zmieniając mnożnik HTT).

(Kamil Wieladek) #13

Ale ja nie moge dać wiekszego mnożnika bo orginalnie mam 5x i to jest najmniejszy mnożnik a największy 25x

Może nie na to patrze.. :shock: Ale luukałem wszedzie

(McDracullo) #14

My mówimy o mnożniku HTT ;] a Ty mówisz o Mnożniku procka.

(Drojek15) #15

A poza tym mnożnik AMD 3500+ wynosi oryginalnie 11x i na takim mnożniku kręć.

(McDracullo) #16

Może opuścić mnożnik na minimu. I ciągnąć FSB w góre żeby zoabczyć ile płyta wytrzyma :stuck_out_tongue:

(Kamil Wieladek) #17

Nie mam czegość takiego na swojej płycie jak mnożnik HT mam tylko ht 1000 800.. itp było ustawione na 800 wiec zmiejszyłem na 600 i wkreciłem proca na stabilne fsb 235... Jak dawałem napięcie 1.45 i dałem 238 to miałem już niezle bo 2.8ghz... Już byłem szczesliwy ale nie na długo... odpaliłem carbona i zaraz po właczeniu komputer sie zresetował.. Być może brak mu napięcia bo mam zasilacz 8) 8) 8) Codegen 300watt! !!

(Wigrus1) #18

no chieftec mógłby pomóc, nie ma co.

(McDracullo) #19

Inaczej opisany BIOS. To to. :slight_smile: Po każdym OC rób test superPI 16/32 mega.

(Kamil Wieladek) #20

Dobra spoX z tym HT wiec mam ustawić je na 200 na najmiejsze? A jeszcze nikt mi nie odpowiedział na płytanie czy jak bede miał tech chifteca to bede mnieć stabilne 2.8ghz? Zeby po właczeniu np gry nie było zgonu :roll: