[AM2]Czy wszystko będzie razem dobrze pasowało?

Witam, ostatnio zepsuła mi się płyta główna i mam zamiar kupić nowa. Mój procesor to AMD Athlon 64 x2 5200+, obudowę posiadam CM Elite 331. Zastanawiam się nad ta płyta GIGABYTE GA-MA785G-UD3H i zasilaczem Corsair CMPSU-400CXEU - 400W. Czy zasilacz będzie pasował do obudowy i wszystko będzie razem grac? Resztę elementów takich jak dysk, napęd i ram mam. Grafika zintegrowana ponieważ komputer tylko do internetu i słabych gierek typu CS.

Dwa “kliki” (jeden w Twoim poście, drugi na stronie, która się otworzyła) i poczytaj:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … 3h_10.html

Zasilacze mają rozmiary znormalizowane i obudowy muszą być do takich rozmiarów dostosowane (nie dotyczy to przeróżnych “firmowych” obudów, np. Dell)

Ja się chce tylko upewnić, pierwszy raz składam komputer, i pierwszy raz mam z nim kontakt od środka.

Mam już jeden zasilacz ATX, który nie pasuje do obudowy ATX i dlatego ‘głupie pytanie’

No to coś nie trzyma standardów (obudowa lub obecny zasilacz)

Na stronie, którą podałeś są wymiary zasilacza - jeśli są takie same jak obecny to masz mały problem.

Ten mój zasilacz niby ATX ma 18cm x 12cm x 10cm.

Ten Corsair ma podane 150mm(W) x 86mm(H) x 140mm(L) czyli inne niż obecny.

Mam pytanie z innej beczki, bo na starym komputerze mam dyski i napędy SATA a te złącze ATA czy MOLEX jest wykorzystywane tylko do dysków lub napędów?

Chyba tylko do tego, jak kupisz przejściówkę to i dysk/CD SATA też zasilisz.

Molexy są dla jak to napisałeś ATA/IDE oraz jeśli nie masz 6pin lub 8pinowego złącza, molexy się używa jako podpięcie do przejściówki. Np taki gtx460 wymaga 2 złącza 6pin, jeśli zasilacz ma 1, to z pudełka od grafiki bierzesz przejściówkę i 2 molexy podpinasz pod nią, więc im więcej tego, tak jak i s-ata tym lepiej.