Amacrox 450W na AMD 6400

Otóz… zamówiłem właśnie sobie AMD X2 6400 wersję bodaj 125W oznaczenia ADX i mam pytanie odnośnie tego… cały konfig jak widaćw podpisie.

Czy owy Amacrox na miękko poradzi sobie z watami ?

Wtedy to będzie wyglądało tak:

A64 X2 6400 Windsor |A-DATA EXTREME PLUS 4x1GB 800MHz CL4-4-4-12|MSI K9A2 Platinum|PowerColor HD 4850 512 MB|Samsung 640 GB|Seagate 250 GB|Pioneer - DVR215L|Pentagram Freezone HP-100AlCu Lite

na

Amacrox Warrior AX450-PNF

Nie jestem pewny również swojego chłodzenia co do 6400.

Nie wiem czy duża różnica będzie między wiatrakiem 120 KARAKORUM a tym 100AlCu Lite który obecnie posiadam ?

W sumie na najwyższych obrotach 100AlCu Lite mimo zapowiedzi do najcichszych nie należy.

Słychać wyraźnie szeleszczące powietrze przedostające się przez śmigło.

Większość nie znająca sprawy zapewne powie : " _ Ta, ta bierz KARAKORUM " _ bo poczytało się na forach internetowych a 0 praktyki.

Potrzebuję naprawdę dobrej rady.

Bo nie chcę dusić procka.

Miękko może nie, ale da radę (maksymalna moc tego zasilacz to 400W, a ten zestaw prawdopodobnie powyżej 250W nie będzie pobierał, a zasilacz całkiem dobry).

Co do chłodzenia, to oczekujesz, że ktoś ma do dyspozycji kasę na testy? Nikt z nas (prawdopodobnie) nie testował tylu chłodzeń, by się wypowiadać na ten temat, ale jak ktoś potrafi czytać i czyta recenzje i porównania w internecie (również na forach) to może się wypowiedzieć, mimo, że nie testował kilkudziesięciu chłodzeń osobiście. Karakorum (bez zmiany wentylatora) też nie będzie należało do najcichszych, ale na Twoim miejscu chyba bym nie wymieniał tego Twojego chłodzenia, jest dobre. Jak temperatury nie są duże, to nie dusisz procesora.

Nie wiem jak będzie wyglądało na 6400

Ale obecny 4400@ 3.0Ghz leci w stresie 38c więc… na obecnej sztuce jestem mega spokojny

Nie więcej ?

Wydaje mi się że 250 to coś maleńko…chyba za maleńko

Chłodzenie na razie pozostaw jakie masz, jeśli procesor będzie się grzał to wtedy pomyślisz o czymś innym.

Karakurum to dobre chłodzenie, u znajomego trzyma w rydzach E5200 @3.6Ghz 1.4V, normalne temp w granicach ~42, w stresie max 55-58.

Jednak co do zasilacza to muszę Cię uświadomić że na 80% nie pociągnąć twojego zestawu, amacrox’y mają marną sprawność i w dodatku ich moc znamionowa jest dużo niższa niż podają na naklejkach. W niektórych testach mówi się nawet o 60-70W mniej, za co ręczę bo sam jest byłym posiadaczem identycznego modelu który nie mógł uciągnąć configu ze stopki + kręcona karta 8800GT.

No to tylko Ci się tak wydaje, rzeczywistość jest inna i w stresie jak ten zestaw będzie ciągnął 250W to będzie sporo jak na ten zestaw…

Nigdy Amacrox"ów seri Warrior nie miałem za " marne " zasilacze typu Codegen…

W zasadzie do tej pory sprawnością mnie nie zawiódł.

Jeśli faktycznie będzie zadyszka to robi się nieciekawie.

Nie masz chyba na myśli " słaby zestaw " :slight_smile: ?

Adalbert a jak Ty to liczysz? na oko ?

bo jeśli tak, to twoje 250W

ponieważ

na 100% load ten zestaw może szarpać 365W i więcej

choć rzadko się to zdarza, ale 330W czyli 90% wykorzystania to już jest norma przy wymagających grach więc osobiście nie ryzykował bym z podłączaniem tego amacroxa. jednak to twój sprzęt i twoje ryzyko.

informacje przedstawione oparte są na narzędziu - kalkulator powersupply

W zasadzie proc ma iść jeszcze pod OC to z tego co mówisz będzie to wyglądało jeszcze bardziej nieciekawie.

Czyżby znowu przyszedł czas na zmianę zasilacza ? :?

Uhm :-o

A co na to Pan Drakula ew. Pan Scorpio :slight_smile:

PS… 250 W… również wydawało mi się mało…

A64 jednojajowiec ssał więcej prądziwa…niż 250W z pamięciami 1-2GB i kartą np X1950PRO

Ew. AthlonXP z lepszym dyskiem :slight_smile:

Uwierz - też nie stać mnie na to by testować kilkadziesiąt chłodzeń, ale już kilka coolerów na CPU przerobiłem :slight_smile: Karakorum do cichych nie należy (przynajmniej @ max speed). Nie przesiadałbym się na Karakorum przy obecnym Pentagramie Freezone. Jesli już się przeisadać to albo na coś znacznie lepszego, albo w ogóle. Zastanów się nad WC jeśli myślisz o sporym podkręceniu tego procka. A jeśli myślisz o extreeme to nawet nad DI/LN2. 6000+ u mnie potrafił mieć temp. dochodzace do ponad 90 stopni. I to na koarakorum właśnie.

Zasilacz bym narazie zostawił i sprawdził napięcia miernikiem po zmontowaniu zestawu. Bo “na oko to chłop w szpitalu umarł” :slight_smile:

Amacrox, któego miałem u siebie trzymał E5200 + 4870 + 2x twardziel + 2xdvdrw + 2x2GB (zestaw kręcony). E5200 nawet sporo kręcony :slight_smile: Jeden padł (od początku coś mu było - jakaś wada fabryczna czy coś), drugi po wymianie gwarancyjnej żyje do dziś i ma się dobrze :slight_smile: W międzyczasie sprzet był zasilany 450W Crosarzem…

I tak uczynię. Od samego jutra.

a Ty chłopaku się obawiaj :slight_smile: Dzięki i do zobaczenia w “temacie”

EDIT:

Mam procka w rękach… oczywiście wyżej wspomniana extra sztuka F3.

I dość niezłe chłodzonko do niego.

Ostatnie chłodzenie boxowe AMD jakie widziałem to w zestawie z A64 3200

I szczerze powiem że zmieniło się strasznie.

Tu na 6400 jest dość dużo miedzi i zastanawiam się o ile gorszy ( bo domyślam się że jednak śmigło AMD jest słabsze ) jest od mojego pentagrama.

Na 3200 był zwykły radiator ze śmigłem.

Kiedyś

Phenom%209500%20box%2017.jpg

A teraz…dołożyli miedzi coś “ala” heat pipe…

Phenomy X4 BE mają coś podobnego

6400+ chyba miały takie wentyle zawsze. Nie wiem dokłądnie bo zawsze miałem tylko OEMy :wink:

Żadna ekstra sztuka F3, tylko normalna rewizja w wyższych modelach Athlonów.

BTW - kupiłeś Bleack Edition czy zwykłego? Murzyńskie 6400+ są zazwyczaj zrobione z jeszcze lepszych rdzeni i osiągają dużo wyższe zegary przy OC. Ja niestety nie miałem okazji sprawdzić różnicy między zwykłymi prockami a BE.

Hej McDracullo,

Jak tam po zlocie? :slight_smile:

Nie wiem jak się kręcą zwykłe x2 64, ale swojego BE z 2.1 wykręciłem na 2.6, dalej mi nie idzie, reset pc…

Noi proców BE już nie sprzedają… zmienili nazwę na np.: 4450e

Raczej dotyczy to 6400+, bo są w sprzedaży 5000+ i 5400+ w wersji BE

Jak żadna extra sztuka.

Extra sztuka to Windsor

zwykła rewizja to byłby np Brisbane

W tego słowa znaczeniu :slight_smile:

4400 w porównaniu do 6400 nawet na nominalnych zegarach to bardzo duża przesiadka - i z tego sięcieszę.

Ty bawiłeś się podobną sztuką to już się nie cieszysz :stuck_out_tongue:

Pierwsze Twoje chwile również pewnie były "zadowalające " :P)

Hmm… to o takich nie wiedziałem… miałem na myśli proce tj np AMD Athlon X2 Dual-Core BE-2350 gdzie zmienili ich nazwę na np. AMD Athlon X2 Dual-Core 4450e, a że sprzedają 5400+ BE to nie wiedziałem…

A kolejna przesiadka to pewnie będzie na Phenoma II ?? miejmy nadzieje że te 4GHz będą robiły na powietrzu tak jak piszą i wydajność będą miały chociaż na poziomie C2Q.

nawet twoja płyta obsługuje Phenoma II :stuck_out_tongue:

http://pclab.pl/news34348.html

Zaraz montujemy :slight_smile:

Musiałem tylko dostać Arctic Silver 5 :slight_smile:

To raczy zakładam pentagram’a …a AMD zostaje w pudle.

30iun4h.jpg

Black Edition :slight_smile:


EDIT:

I już wsio zrobione… PS…

ładnie smaruje się AS5 .

Default…

1ij3vr.jpg

Temperatura Idle +/- ~27 stopni.

Temperatura Stres +/- ~35 stopni

Czyli jak narazie nieźle.

Najpierw " popatrzam " w defaulcie , a potem zabawa :slight_smile:

O zasilacz również nie mam co się martwić.

Ma się bardzo dobrze.

5V -5.107 V

12V -12.144 V

5V SB - 5.061 V


EDIT:

Odczyt

Zapis

Pamięci 4-4-4-12-22 2T 2.20V

Przed odpaleniem nasztywno były w AUTO. Płyta sobie je nastawiła w 5-5-5-18-24 2T i:

Odczyt:

8643

Zapis

9053

Jak widać po ustawieniu na Default czyli 4-4-4-12-22 istnieje dość wielka różnica na +.

“W zasadzie do tej pory sprawnością mnie nie zawiódł.”

Chodzi tutaj o http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_k … _zasilacza a nie jego ogólne użytkowanie.

“Nie masz chyba na myśli " słaby zestaw " :slight_smile: ?”

Nie mam, chodziło mi porządny zestaw z dwurdzeniowym procesorem i HD4850 na pokładzie.

“na 100% load ten zestaw może szarpać 365W i więcej (…) informacje przedstawione oparte są na narzędziu - kalkulator powersupply”

A Ty w kalkulator ślepo wierzysz? Jak na karcie napisane jest, że wymagany zasilacz 500W, to taka moc będzie pobierana? Proponuję przypomnieć sobie chociażby nie tak dawny temat na naszym forum: http://forum.dobreprogramy.pl//viewtopic.php?f=19&t=275624 i post Scorpio, czyżbyśmy się mylili?

“250 W… również wydawało mi się mało…”

Ten zestaw nie jest tak strasznie prądożerny…

“A64 jednojajowiec ssał więcej prądziwa…niż 250W z pamięciami 1-2GB i kartą np X1950PRO”

Skąd takie informacje?

“Uwierz - też nie stać mnie na to by testować kilkadziesiąt chłodzeń, ale już kilka coolerów na CPU przerobiłem :)”

Wierzę. :slight_smile:

“Karakorum do cichych nie należy (przynajmniej @ max speed). Nie przesiadałbym się na Karakorum przy obecnym Pentagramie Freezone. Jesli już się przeisadać to albo na coś znacznie lepszego”

To samo napisałem i dalej się z tym zgadzam.

“Zasilacz bym narazie zostawił i sprawdził napięcia miernikiem po zmontowaniu zestawu. Bo “na oko to chłop w szpitalu umarł” :)”

Na oko może i umarł (swoją drogą pierwszy raz słyszę ten tekst - dobry :slight_smile: ), ale jest coś takiego jak szacowanie z domiarem, a w tym wypadku starałem się to uczynić, więc jak się pomyliłem to raczej podałem za duży pobór prądu (oczywiście może mi się tak wydaje, jak ktoś ma inne dowody niż kalkulator to chętnie się przekonam do prawdy).

“Amacrox, któego miałem u siebie trzymał E5200 + 4870 + 2x twardziel + 2xdvdrw + 2x2GB (zestaw kręcony). E5200 nawet sporo kręcony :)”

Ciekawy jestem co wypisałby ten kalkulator mocy w takim zestawie, ale domyślam się, że ten Amacrox z miejsca byłby odrzucony…

"O zasilacz również nie mam co się martwić.

Ma się bardzo dobrze."

Takie stwierdzenia (o ile były poprzedzone jakimiś stresami) jednak utwierdzają mnie, że ten zestaw nie pobiera tak dużo prądu jak się niektórym wydawało/wydaje…

Nie tyle stresami, co testami :stuck_out_tongue:

Czekamy na wyniki OC. :slight_smile: