Amacrox WARRIOR AX450-PNF czy CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX?

Witam,

Posiadam zestaw jak to jest niżej i mam zamiar wymienić zasilacz bo właśnie się przekonałem, że mam okrutnie sie psującego Modecom feel 350W.

Prosze o radę który wybrać z przedstawionych; mam na to 200 zł.

zasilacz pierwszy

http://www.allegro.pl/item167665873_ama … wa_ss.html

zasilacz drugi

http://www.allegro.pl/item165232937_chi … fvat_.html

Posiadany zestaw:

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

Nazwa płyty głównej Asus P5LD2 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport i945P

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u AMI (08/09/06)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:

Karta wideo Radeon X1300 Series Secondary (128 MB)

Karta wideo Radeon X1300 Series (128 MB)

Liczba gniazd pamięci:

Gniazdo DRAM nr 1 512 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Gniazdo DRAM nr 2 512 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Nagrywarka DVD NEC DVD_RW ND-4570A

Stacja dyskietek

Karta sieciowa (radiówka)

Pozdrawiam

Co byś nie wziął pociągnie ci kompa z rezerwą. Mam dokładnie takiego samego Chiefteca, ale w tej cenie to raczej Amacrox bedzie lepszym wyborem

2 sa dobre, ale Amacrox WARRIOR AX450-PNF jest lepszy

Witam,

Po pierwsze - przepraszam, że post jest powtórzony ale nie wiem jak to się stało.

po drugie - zapomniałem dodać, że najważniejszym kryterium wyboru tego zasilacza będzie bezpieczeństwo, w tym sensie, że będzie mniejsze ryzyko “zadymienia” z obudowy.

Pozdrawiam

tak, podałeś bardzo dobre zasilacze, jednak chiftek (jak tak się to pisze :? , sam go mam i jestok) ale poprostu są lepsze od niego, i taki jest amacrox, i mając taki zasilacz w budzie nie będziesz się musiał tak strasznie bać

oba zasilacze powiiny być dobre…

ja mam zamiar kupić do 100zł i mam nadzieję, że wystarczy…

a tak poza tym…

co możesz powiedzieć o swoim procesorze…?

Sam kilka dni temu zmieniałem zasiłke i miałem identyczny dylemat. Wybrałem jednak Chiefteca. 8)

Którykolwiek byś nie wybrał bedzie sii :smiley:

ja powiem że jest to bardzo syfski procesor, który ma mizerną wydajność i w komputerze może pełnić jedynie funkcje kaloryfera

Na zime jak znalazł :lol:

Wydajność - myslę, że przyzwoita, porównuję do zestawów z pracy (P4 3.06 GHz) i jest wydajniejszy.

Grzanie - trochę się grzeje, czy za dużo to nie wiem bo nie specjalnie sie znam - mam temp. ok. 42’C (radiator Arctic Frezer 7pro) przy ok 1700rpm.

Dzięki za uwagi. Ciekaw jestem doświadczeń użytkowników Amacrox.

Pzdr

Amacrox 29A na +12, Chieftec 22A, różnica ok 100W, proc jest prądożerny i żłopie z +12.

Amacrox jest lepszy.

Macie jakiś konkretne i własne spostrzeżenia dot. tego procesora czy tylko gdzieś zasłyszane? Ciekaw jestem tych opinii - może zmienię ten procesor. :-k

Dzięki za uwagi dot. zasilacza; były bardzo pomocne i wybrałem Amacrox.

Pozdrawiam

ja właśnie zastanawiałem się nad kupnem tego porcka: Pentium D 820, ale poradzili mi, żeby wziął lepiej Athlona X2 3600 - wydajniejszy i wydziela mniej ciepła…

ps, czy zasilacz, który kupiłeś jest cichy?

Kaloryferek :stuck_out_tongue:

Wystarczy przejrzeć testy

I bardzo dobrze.

Procek naprawde dobry.