amaroK i brak dzwieku :|

Wiec nie wiem w jaki sposob poprzedniego dnia sluchalem normlanie muzyki sobie na SusElku przez AmaroK’a a dzis klaps… Widac ze utwor jest odtwarzany ale jest cisza… Nigdzie nie jest nic wyciszone…Glosniki tez sa sprawne :stuck_out_tongue: gdzie moze byc problem ? :?

Może masz klawiaturę z regulatorem głośności ?

Dociśnij zasilacz.

a, ja mam pytanie…co zrobić jak we flashu nie mam dźwięku? ;\

zadnej animacji nie idzie otworzyć bo dźwięk nie działa ;’<

tez mam mandrive 2k6 i używam epiphany, a czasem firefoxa i nied ziała ;’\

boner3773 , nie podpinaj się pod inne tematy, dodatkowo nie związane z Twoim problemem, tylko załóz nowy.

nieee mam zwykla klawirke… W poprzednie dni dzialalo normalnie…a dzis nie wiem co sie dzieje… nie chce wogole :? myslalem ze moze sie dzwiekowka uszkodzila ale uruchomilem Xp i smiga…

Złączono Posta : 05.03.2006 (Nie) 19:32

BTW czy ja napisalem cos ze mam mandrive :o :mrgreen:

Czy problem jest tylko w amarok, instalowałeś jakieś dodatkowe pakiety?

tzn zauwazylem ze wogole ni ma sounda :stuck_out_tongue: byl przy wlaczaniu, wylaczaniu, zamykaniu okien maksymalizacji itp. nie ma nic obecnie…

Nie chcę Cie zmartwić, ale w Linuksie najczęściej tak jest, że coś działa do pewnego czasu i trzeba to później naprawiać. Takie mam przynajmniej doświadczenia z dystrybucjami innymi niż Slackware i Gentoo (bo tam użytkownik ma realną kontrolę nad systemem). :slight_smile:

Ja zacząłbym od podania informacji o karcie; sprawdzenia , czy załadowany jest jej moduł; użycia alsaconf i alsamixera; przeinstalowania alsy i arts (lub innego systemu dźwięku, jeśli nie używasz KDE); wkompilowania obsługi karty dźwiękowej na sztywno w kernel. :slight_smile:

zabrzmialo groznie i tajemniczo…nawet bardzo :roll: jutro sie w tym rozpatrze dzis juz mi sie nie chce :stuck_out_tongue:

Mialem ten sam problem z dzwiekiem u mnie wystarczylo poprawic ustawienia karty dzwiekowej nie wiem czemu ale zawsze musze poprawiac glosnosc.

djmac

Wlacz amaroka niechaj sobie gra mimo ze nie wydaje dzwieku. Odpal konsole wejdz przez su na konto root’a i wlacz:

alsamixer

zacznij sie bawic ustawieniami dzwieku. zwroc uwage co jest pod danym barem przedstawiajacym glosnosc. Jesli widnieje tam taki znaczek - MM :to znaczy ze kanal jest wyciszony i mimo ze bar bedzie podgloszony to i tak dzwieku nie uslyszysz. Jesli Ci to co tu pisze pomoze, to po wyjsci z alsamixer wklep jeszcze jako root

alsactl store

co dla pewnosci zachowa Twoje ustawienia mixera.