Amazon i aktywacja karty?

Witam,

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem karty debetowej PKO Ekspres. Karty nigdy nie była używana ponieważ nie miałem takiej potrzeby. Ostatnio zachciałem kupić pewien przedmiot w amazon.co.uk i jako że amazon wymaga używania kart pojawiła się potrzeba użycia mojej karty. :wink:

Problem jest następujący : razem z kartą dostałem list w którym pisze że „Aktywacja karty nastąpi automatycznie podczas pierwszej operacji z użyciem PIN-u”. Wszystko fajnie tylko że podczas zamawiania czegokolwiek w amazonie nie podaje się PIN-u (jedynie numer, właściciela i datę ważności). Zatem czy moje zamówienie zostanie anulowane czy też karta się aktywuje (pomimo nie podania PIN-u) :?:

Na koncie mam wyliczoną gotówkę „na styk” dlatego wybieranie kasy w bankomacie czy też zakupy na siłę aby tylko aktywować kartę odpadają. :smiley:

Idź do bankomatu PKO i sprawdź w nim stan konta. Powinno wystarczyć do aktywacji.

Myślę, że chodzi tu bardziej o kod CVV, który znajduje się na drugiej stronie karty i w płatnościach kartą on jest potrzebny do uwierzytelniania transakcji.

Trzymanie kasy “na styk” nie jest dobre bo jeszcze mogą dojść różnice walutowe i koszty związane z przewalutowaniem i czasami może zabraknąć “styku” na koncie.