AMD 1800+ podkręt

Mam proceso AMD athlon 1800+ 1.15ghz czyli 11,5 * 100mhz (tak mam ustawione). Czy jeżeli zmienię FSB do 133 tak, że 11,5 * 133mhz= 1,529ghz to nic się nie spali??

Nie bo to 1.53ghz to jest standardowe taktowanie tego proceora on w standardzie chodzi na FSB 133*11.5 podaj jeszcze co to za plyta glowna na ktore siedzi procek

Jeśli standardowe ustawienie proca to 11,5*133mhz to chyba tym bardziej mogę do tych ustawień przejść (znaczy sprzedawca musiał mi obniżyć nie wiem po co). Moja płyta to Asrock K7VT4A Pro

Powiedz, jaki masz zasilacz.

Może właśnie po to.

Dla wielu płyt głównych domyślne ustawienie FSB dla procka to 100,wystarczy reset biosu i jest 100.

Problemem może być również oszukany procek lub uszkodzony,uszkodzona płyta główna lub problem z pamięciami - może mogą pracować tylko na FSB 100 i płyta ma problem z pracą asynchroniczną przy ustawieniu procka na 133.

Warto wymienić również baterię na płycie i zaktualizować bios do najnowszego.

Trzeba sprawdzić wszystko.

Jest na nim (zasilaczu) napisane

MODEL: DR-B350ATX

max: 350W

Nie wiem czy to o to chodzi, jak nie o to to napiszcie mi gdzie to sprawdzić

Zapewne chodzi o ustawienie zworek na plycie glownej(choc niekoniecznie) bo pewnie teraz sa ustawione na 100

znajdz na plycie glownej takie zworki i zobacz czy teraz masz je ustawione tak jak zaznaczylem na czerwono jesli tak masz to masz ustawione na 100

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/u5q … bc670.html

przestaw jak na rysunku

FSB SEL0 bez zworki

FSB SEL1 zworka na 2-3

FSB SEL2 zworka na 1-2

na tym ustawieniu bedziesz mial FSB 133 i poprawne dzialanie procesora

Ale ja mam w BIOSie opcję Frequency ustawioną na 100mhz i mogę ją przestawić max. do 133mhz (po 1mhz). Jeśli to jest FSB to trzeba coś merdać ze zworkami?

tak trzeba ustawic zworki jesli sa zle ustawione i masz tak jak Ci pokazalem na obrazku wyzej tzn na 100 to musisz je przestawic aby miec FSB 133

wtedy w Biosie jak masz Cpu host frequncy na auto to powinno pisac FSB 133

OK, dzięki