AMD 3600+ i GF 9800GTX+

Witam. Mam zamiar kupić http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_9800_GTX_EVGA_512MB_2xDVI_PCI_E_Superclocked/pelny,id,64331/ lecz boje się że mój procesor AMD Athlon X2 3600+ 2,0GHz będzie ją ograniczał. Mam zamiar kupić chłodzenie Pentagram Freezone HP-120 AlCu i podkręcać procesor.

nie powinnien jej ograniczać

będzie ograniczać w tym sensie, że na pewno nie wyciągniesz takich wyników w 3DMarkach oraz tylu fps w grach, co w różnego rodzaju recenzjach tej karty, jeśli były testowane na podkręconych procesorach pokroju C2D E8400. Wtedy wydajność Twojej karty ostatecznie może być niższa o jakieś kilkanaście do kilkudziesięciu % w stosunku do zestawów recenzowanych.

Więc jeśli chcesz wycisnąć z tej karty możliwie jak najwięcej to nieodzowne będzie podkręcanie procesora -> w ten sposób zmniejszysz dystans w porównaniu z zestawami testowymi na których ta karta była recenzowana i oceniana.

Możesz też zostawić to bez zmian, wtedy po prostu wyniki karty nie będą tak dobre, jak w recenzjach :smiley:

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź (21min :stuck_out_tongue: ). Jednak pokuszę się o OC procka, nawet minimalne :vamp: Temat można zamknąć.

a ja jeszcze dodam że radeon HD4850 jest wydajniejszy :slight_smile:

Co do proca to będzie ograniczać.