AMD 960T, odblokowane rdzenie - brak temp. - nowe chłodzenie

Witam. Posiadam AMD Phenom II x4 960T, udało mi się go odblokować na płycie AsRock N68-GE3 UCC. Na 4 rdzeniach CPUTIN wynosił w stresie około 60C, rdzenie po około 38C. Teraz włączyłem 2 dodatkowe rdzenie i na CPUTIN pokazuje mi max. 69C (przy OCCT) a na rdzeniach są same 0C (podobno tak jest zawsze ale niektórym udaje się zobaczyć temperatury po zainstalowaniu AMD OverDrive, który na mojej płycie nie działa). Czy taka temperatura jest w porządku? Jakie chłodzenie dla takiego procka polecilibyście? Dodam, że mam zdjęty bok obudowy, na tyle i przodzie są dodatkowe wiatraczki. Na nowe chłodzenie mogę przeznaczyć około 120-150 zł.

EDIT: Przed chwilą odpaliłem BF3 i nagrałem filmik FRAPSem. Ustawiłem, FPSy na 30 ale w grze odczuwałem lekki dyskomfort, chciałbym przy nagrywaniu osiągnąć około 40FPSów. Co mógłbym jeszcze zrobić aby taki efekt uzyskać? Czy podkręcenie procka przy 6 rdzeniach może cokolwiek zmienić podczas nagrywania? Grafikę już lekko podkręciłem (MSI HD6850 Cyclone) z 860->915 Core, 1100->1130. Słyszałem, że wpływ na nagrywanie ma również dysk twardy (szybkość zapisu), czy zakup dodatkowego dysku i wpięcie go w RAID’a da jakiegokolwiek boosta?

Te 69 (BTW… :D) stopni to take wg mnie na styk, jak zaczną się upały może być słabo. Sam mam Phenoma pierwszego X3 i trudno go podgrzać go 55*C.

Spowolnienie we Fraps może nie tyle wynikać ze zbyt małej ilości rdzeni ale z tego powodu że grafika jest za słaba - wszystko zależy jak aplikacja obsługuje proces nagrywania. Nie wiem ile rdzeni obsługuje BF4 - jeśli 3 obsłuży to wg mnie przy 6 rdzeniach na CPU powinien chodzić płynniej podczas nagrywania.

Z tego co wiem to BF3 wykorzystuje 4 rdzenie, więc 2 są wolne do nagrywania (da się jakoś wprowadzić takie restrykcje, że 4 rdzenie idą dla BF’a a 2 pozostałe dla Frapsa?) Co do temp. no to właśnie dlatego chcę sobie sprawić nowe chłodzenie :slight_smile: Widziałem jakiś test na pcLabie dotyczący 64 coolerów ale tam jakieś dziwnie wysokie temp. były. Przy wykręconym na 3,1 GHz Phenomie X4 9850 BE (z 2,5GHz) temp. były na poziomie 65-70-80C.

Da się. W menedżerze zadań klikasz prawym na proces i dajesz ustaw koligację, następnie wybierasz rdzenie, na których ma być wykonywany proces.

No ok, a co z chłodzenia byście polecili? :slight_smile: Da się kupić coś sensownego w tej cenie? Nie zależy mi na aż tak dużym OC, jakbym osiągnął 500-700 MHz więcej to byłbym zadowolony.

Jak nie będziesz extremalnie podkręcał, to wystarczy Ci Arctic Freezer 13, SilentiumPC Fortis lub Thermalright True Spirit 120 :slight_smile:

A THERMALTAKE CONTAC 29 BP? Czytałem o nim w teście pclabu i naprawdę dawał radę :slight_smile: Na allegro widzę go za 109 zł. Różnica w podkręconym Phemonie wyniosła 5-10C w stosunku do tego Freezera i Fortisa. Co Wy na to? :slight_smile:

Pod względem wydajności też jest ok tylko, że ma głośny wentylator w zestawie :wink: Akceptowalny jest on do ok. 1200 RPM ale powyżej to już zaczyna się suszarka…Poza tym sam radiator jest wyższy niż coolery CPU podane przeze mnie :wink:

Akurat ‘suszenie’ mi nie przeszkadza :slight_smile: Zawsze mam na głowie słuchawki i jak nie leci muzyka to zazwyczaj gram więc jest mi to obojętne :slight_smile: Chłodzenie zamówione, można zamykać. Dziękuję wszystkim za wszelkie porady :slight_smile: