AMD a Intel

Czytałem sobie na forum temat AMD vs Intel. Zdecydowana większość poleca Intela. Ja zawsze byłem przekonany że to AMD jest lepszy (no ale to tylko ja :mrgreen: ) Jednak chyba coś w tym jest skoro za 260zł można mieć Athlona 64 3000+ pod socket 754, który ma 2 GHz a za tyle samo można mieć np Intela Celerona D pod socket 775 który ma 3 GHz.

Gdzieś słyszałem także o tym że AMD ma nieco zaniżoną częstotliwość, czy to prawda??

np ten athlon co ma 3000+ to on ma porównywalną wydajność do pentiuma 3000mhz tak to jest ale jeśli chodzi o proce to z intela to tylko core 2 duo a jak z amd to athlon a64

tak jak poprzednik z intela tylko core 2 duo a tak to AMD rządzi

ja osobiscie polecam pentium D 805 ponieważ jest bardzo wydajny i bez problemu podkręca się na 3,3ghz a nawet 3,6 przy zmianie chłodzenia nawet na 3,8 gorąco polecam :wink:

Wcześniej lepsze procesory miał AMD i to w każdym calu - chłodniejsze, mniej prądożerne, tańsze i mimo mniejszego taktowania wydajniejsze. Wraz z premierą układów Core 2 Duo sytuacja zmieniła się diametralnie, teraz to procesory Intela są najlepsze - nowe układy o nazwie Core 2 Duo, są o wiele wydajniejsze mimo mniejszego zegara, b. dobrze się kręcą, w porównaniu do wydajności nie są drogie. A wszystko dlatego, że Intel odszedł od zupełnie nieudanej architektury Netburst, na której opierały się Pentiumy 4

Oczywiście w segmencie poniżej 600zł liderem nadal pozostaje AMD (najtańszy Core 2 Duo kosztuje trochę ponad 710zł)

AMD Athlon 64 3000+ ma faktycznie częstotliwość 1,8GHz. 3000 w oznaczeniu jest tzw. PR (Processor Rating) i działa teoretycznie tak samo szybko jak P4 3 GHz - zależy tylko jak jest to mierzone…

Aktualnie Core 2 Duo (jest to unowocześnione 2 jądrowe Pentium III) bije AMD-eki nawet w ich najmocniejszym punkcie - w grach! Na dzień dzisiejszy w zasadzie, jeżeli kasa pozwala, wybór sprowadza się tylko do tego, które Core 2 Duo wybrać.:mrgreen:

a ja tam wole pentium D dobrze się podkręca i te zma dobrą wydajność bardzo szybko się rozpakowywuje

:shock: wydajnośc się rozpakowuje? Z pudełka wychodzi? :x

Jak masz mniej kasy - AMD i Athlon.

Dysponujesz więskzą gotówką - Core 2 Duo.

Starszych procesoró Intela nie opłaca się brać - wydajność Athlonów jest większa w więszkości zastosowań.

Obecnie Core2 Duo jest najlepszy

Od AMD najbardziej opłaca się kupić 3000+ fajnie się podkręca zwykle 2.5 2.7, a w wyjątkowych przypadkach ~3GHz, z serii X2 3800+ ale tylko jak modernizuje się kompa i ma się już Athlona/Semprona, bo różnica między Core 2 Duo, a X2 jest mała i warto dołożyć do np C2D E6300.