AMD AM2 czy zwykłe?

(outca$t.) #1

Gdybyście mieli składać nowego kompa i kupowali procka to wybralibyście (Athlon 64) wersję AM2, czy może wersję 939?

Może więcej szczegółów, gdyby był to powiedzmy Athlon 64 3000, wersja AM2 czy 939?

(Bunio) #2

Pewnie ,że AM2.

Jest bardziej przyszłościowy. :wink:

(outca$t.) #3

Ciekawe czy Athlon 939 będzie się tak samo dobrze "podkrecał" w wersji AM2.

Czy wersja 939 obsługuje wyłącznie pamięci ddr?

(Bażant) #4

No niby tak, ale drogi i wydajnością nieznacznie przewyższa 939 :stuck_out_tongue:

(Bunio) #5

Prawda.

Ale jednak jestem bardziej przychylny ku AM2. :PPP

Warto w niego zainwestować.

(outca$t.) #6

AM2:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29014

939:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18166

Różnica niewielka.

(Progmaniak) #7

Moim zdaniem w AM2 jest tylko obsluga DDR-2 a po za tym wszystko to samo co w s. 939. Malo kto testowal AM2 nie jest to sprawdzone tak wiec stawiam 939.

Narazie jest tylko pare plyt glownych pod AM2 i to jeszcze drogich a zapewne plyty ukaza sie za pare miesiecy wiec nie ma co czekac i brac 939.

PZDR!

(McDracullo) #8

:shock: drogi? W tej samej cenie co s. 939.

AM2 bardziej przyszłościowe

Tak, zmieniono tylko kontroler pamięci na DDR2

(freedom) #9

jeżeli teraz kupować to oczywiście AM2 (trochę droższe, ale za to bardzo przyszłościowe). jeżeli się nie spieszy to warto poczekać jeszcze chwile. raz, że AM2 stanieje, a dwa, że timingi w DDR2 zlecą trochę w dół (a to jest w przypadku AMD bardzo ważne, o czym świadczą testy s.939 + DDR vs s.AM2 + DDR2).

(Piojarek) #10

poczekajmy do kolejnej serii procesorow na AM2 (pewnie juz w technologii 65nm) wtedy na pewno wydajnosc wzrosnie... a na pewno mozliwosci podkrecania:) teraz to bym kupowal AM2 wylacznie dla plyty glownej... na procka bym dal Sempa 2800+ :smiley: na poczatku 2007 bym wymienil na cos konkretnego...

(McDracullo) #11

Co wy żeście się uwzieli na to że droższe. Ceny są praktycznie takie same.

(freedom) #12

dlatego napisałem "trochę", ale sam przyznałeś, że ceny się różnią :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #13

Gdzie tak napisałem? :wink: :stuck_out_tongue:

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket AM2) Orleans - 419 zł

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice - 426zł

No i AM2 jest tańsze. :slight_smile: całe 7 zł. :stuck_out_tongue:

(freedom) #14

dobra peace :slight_smile: i tak w tym zdaniu chodziło mi o to, by mimo wszystko brać AM2.