Amd Athlon 1500+ zamiast 2200+

Tak sprawdzałem Biosa Ram chodzi synchronicznie z FSB procesora, timingi są w porządku.W opcji Frequency/Voltage Control powyżej CPU FSB Clock jest opcja Spread Spectrum i są 3 możliwości do wyboru ± 0.25% ± 0.5% i ±0.75%.Wie ktoś co to jest?

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 19:32 został dopisany post przez Alczan

Aha widze że wiele osób pisze, że mój zasilacz jest zepsuty lecz nie był on nigdy wymieniany miałem go nawet wtedy, gdy system wykrywał mi kompa jako athlon 2200+.

Zasilacz spalił starą płytę, teraz nie domaga i procesor nie chce pracować na FSB 133MHz bo on nie daje odpowiedniej ilości prądu, kolega miał tak w swoim kompie.

Sprawdził bym na innym dobrym markowym zasilaczu czy procesor chce chodzić na FSB 133MHz.

Ok sprawdze i napisze czy pomogło.

Wie co to jest.

Powiem w skrócie. Jest to coś a’la dane naprawcze w archiwach RAR. Jeżeli jakaś porcja danych przeszła zniekształcona przez FSB, to najczęściej komputer ulega zawieszeniu. Dzięki spread spectrum przesyłane są nadmiarowe informacje, które pomagają skorygować błedy. Domyślnie w sprawnych komputerach opcja ta jest wyłączona (przynajmniej powinna być, gdyż przynosi pewien spadek wydajności).