Amd Athlon 1500+ zamiast 2200+

Witam mam problem komp wykrywa mi athlona 1500+ zamiast 2200+.Próbowałem zmienić w biosie fsb 100 na 133 Mhz ale gdy zapisałem i uruchomiłem ponownie kompa wyskakuje mi błąd(takie niebieskie tło).Wchodząc to biosa mam tak ustawione w Frequency/Voltage Control: Spread Spectrum ± 0.25% CPU FSB Clock 100 Mhz CPU Ratio Auto CPU Vcore(V) Auto DDR Voltage(V) Auto Termination Vol(V) Auto AGP Voltage(V) Auto. Moja płyta główna to MSI KT4AV (MS-6712).Oto jeszcze kilka danych do niej

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 62-1119-009999-00101111-040201-VIA_K7$1AARK204_A6712VMS V5.2B3 111903

Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712)

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz

Przepustowość 1600 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz

Przepustowość 2667 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (ODR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 533 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd rozszerzeń 6 PCI, 1 AGP

Liczba gniazd pamięci 3 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 210 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej KT400A

Dodatkowe własności Fuzzy Logic 4

Dane Procesora jakiego mi wykrywa:

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Athlon XP, 1350 MHz (13.5 x 100) 1500+

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

Seria B0

Zbiór instrukcji x86, MMX, 3DNow!, SSE

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

Informacje fizyczne procesora

Typ obudowy 453 Pin PGA

Wymiary obudowy 4.95 cm x 4.95 cm

Liczba tranzystorów 37.6 milion(ów)

Technologia wykonania 6Mi, 0.13 um, CMOS, Cu

Rozmiar procesora (Die Size) 84 mm2

Napięcie rdzenia 1.50 - 1.65 V

Napięcie We /Wy 1.6 V

Typowa moc 44.0 - 64.0 W (zależna od szybkości procesora)

Maksymalna moc 48.5 - 74.3 W (zależna od szybkości procesora)

Jeśli mógłby mi ktoś pomóc będe bardzo wdzięczny.

Zobacz czy masz włączoną funkcje cool’n’quiet. Jak masz to ją wyłącz.

W BIOSie oczywiście.

W K7 nie było cool’n’quiet

Jaki masz zasilacz? Może nie wyrabia przy FSB 133?

W moim biose nie ma opcji c’n’q

@Darth ReX Gdzie moge sprawdzić jaki mam zasilacz??

na zasilaczu :stuck_out_tongue:

albo na karcie gwarancyjnej

Na kablu łączącym komputer z gniazdkiem pisze: 10A-16A 250V o to chodziło??

Nie o to chodziło. Na ściance bocznej zasiłki masz nalepkę i tam masz napisaną firmę i moc zasilacz.

miałem tego procka i wystarczy przestawić FSB na 133

Na zasilaczu pisze:

AC INPUT 230VAC 4A 50 Hz

AC OUTPUT 230VAC 0.5A 50 Hz

DC OUTPUT 300W

zrób tak jak napisałem wejdź do biosu i przestaw FSB bo pewnie jest na 100 a ty przestaw na 133

Przestawiłem na 133 i wyskakuje mi błąd od Windowsa takie niebieskie okienko i pisze że twój sprzęt mógł zostać zainstalowany niepoprawnie.Odłącz zainstalowany sprzęt i uruchom komputer ponownie.

Przecież pisał, że jak to zrobi to wyskakuje mu BSOD.

Radzę wymienić zasilacz, taki bluescreen raczej oznacza, że nie wyrabia. Polecam Modecoma MC-350.

Czyli to wina zasilacza? W jakich cenach kupie taki w miare dobry?

Np: na allegro. http://allegro.pl/item405745293_modecom … x_wwa.html

Nie spiesz się tak z zasilaczem. Na tym forum panuje obsesja na ich punkcie. Obojętnie jaki masz problem to wg. niektórych zawsze winę ponosi zasilacz.

  1. Sprawdź timingi pamięci, oraz upewnij się, że RAM chodzi synchronicznie z FSB procesora (CPU 133 MHz i RAM 133 MHz - Ty masz 166). Timingi w razie potrzeby poluźnij (zwiększ wartości o 1, 2 oczka),

  2. Sprawdź temperaturę procesora. Jeżeli szybko rośnie i osiąga wartość 60 st. i więcej, to zainteresuj się przeglądem układu chłodzącego,

  3. Zobacz czy masz włączoną funkcje cool’n’quiet. Jak masz to ją wyłącz. - bez komentarza :expressionless:

slawex1983 , też myślałem tak, jak ty, jednak kilkadziesiąt topiców i kilka miesięcy spędzonych na tym forum sprawiło, że gołym okiem widzę, kiedy zasilacz nie domaga. Temu okazowi prawdopodobnie zwyczajnie brakuje mocy. Też mam BSOD-y, kiedy podkręcę kartę grafiki i zwyczajnie zasilacz ma za mało Wattów.

Niestety ale wina zasilacza też to może być, na starym kompie tak miałem z winy Colorsita 350W zmieniłem na Amacrox Warrior AX450-PNF i Athlon XP 2000+ bez problemu zaczął chodził na FSB 133MHz co na Colorsicie było problemem.

To teraz już sam niewiem co zrobić.Bo kiedy kupiłem kompa to wszystko działało bez zarzutów wykrywało mi normalnie 2200+ i miałem ten sam zasilacz co teraz. Dopiero później dałem kompa do serwisu (wymiana płyty głównej, stara prawdopodobnie sie spaliła) zacząłem mieć z tym problemy.

Lata doświadczenia i miesiące spędzone na tym forum sprawiły, że gołym okiem widzę, gdy ludzie mają bzika na punkcie zasilaczy. Oczywiście nie wykluczam, że w tym przypadku zasilacz może powodować problem ale dlaczego nikt nie sugeruje innych rozwiązań. Alczan , pisałem o tym, żebyś skorygował ustawienia pamięci - oblukałeś chociaż Bios w poszukiwaniu tych parametrów?