AMD Athlon 64 3200+

Co sądzicie o procesorze AMD Athlon 64 3200+ (Socket 939) Venice? Czy jest wart swojej ceny? Jaką płytę polecacie pod ten procek?

Sam na dniach chce zakupić identyczny procesor oraz płytę główną więc już co nie co poczytałem o recenzjach na benchmark.pl na temat płyt głównych na socket 939 i wybrałem tą http://sklep.benchmark.pl/pelny_15512.html….

Co do procesora… Wydaje mi się że w kategori cenowej która obejmuje ten procesor jest on najlepszy w swoim rodzaju, jeśli chcesz procek do gier - polecam ten! p4 chowają się ze swoimi technologiami… athlon 64 venice to najlepszy procek dla gier… szyna hypertransport mówi sama za siebie oraz inne technologie których p4 nie posiada… Obecnie jestem posiadaczem p4 3,0 (prescott) pod socket 478… Nie narzekam lecz mój kolega posiada 3000+ athlona 64 (venice) i w grach o podobnej konfiguracji sprzętowej sprawuje się o wiele lepiej…

Posiadam athlona 64 3000+ i jest super!! Bardzo dobry produkt. Ten 3200 nie jest może dużo szybszy (zresztą 3000 wykręci sie na duuuużo więcej). Naprawde polecam rodzine tych procesorów!! Zimne, wydajne i w miare tanie.

McDracullo jaką posiadasz płytę główną ?

jesli interesuje Cie o/c tego procka, to jakies DFI na nf4 :]

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy waszym zdaniem kupowanie płyty ze złączem agp i pcie ma sens? Bo nie mam ochoty zmieniać karty graficznej. Słyszałem jednak, że takie płytki są krótko mówiąc badziewne.

Wiadomo że na nForce 4 lecz polecam firme GIGABAYTE za stosunek cena wydajność a jeśli możesz wyłożyć więcej pieniążków to polecam firme ASUS… Według mnie są to dwie najbardziej zaufane firmy…

Złączono Posta : 30.10.2005 (Nie) 23:40

Po co ci AGP I PCI? AGP już wychodzi z rynku powolutku… Nowy standard to PCI - zapewnia większe możliwośći oraz lepszą wydajność od poprzednika…

No tak, ale mam kartę graficzną i narazie niechcę jej zmieniać.

Hmm… Jeśli kupisz płytę główną z AGP to po pewnym okresie użytkowania zobaczysz że będziesz żałowal swojej decyzji ponieważ co raz więcej aplikacji 3D chodzi znacznie lepiej na łączu PCI. Mianowicie chodzi tu o szybkość oraz wydajność. Na Twoim miejscu poczekałbym trochę aż bym coś pieniążków uzbierał i wtedy mianowicie zmieniłbym płytę główną, procka no i karte grafiki.

Co do płyty głównej to jaka jest różnica między nForce4 SLI, a nForce4?

Jak masz nForce 4 SLI to masz dwa sloty PCI-Express x16, więc możesz włożyć tam 2 karty graficzne (takie same).

Podlacze sie do tematu mam Amd 64 3200+ s.939 i plyte Gigabyte K8N-ultra 9, i 2x512 Ptriot signature PC3200, czy waeto podlkrecac i wentyaltor Pentagram Freezone 100 CU+, nie znam sie na O/C moz emacie jakies dobre poradniki do tego procka??

Napewno nie na 939 :lol:

Złączono Posta : 09.02.2007 (Pią) 12:30

W SLI jest oba pracuja 8X jedena 16X,nf4 sli 32 to wtedy 16x obie ,to dla sprostowania :lol:

Gigabyte nie robi dobrych płyt pod Socket 754/939/AM2 dobre płyty Gigabyte są tylko pod Socket A

Ja mogę polecić płyty takich firm jak Abit, ASUS, Biostar, DFi, MSi.

Jak masz tego Venica to płyta tylko i wyłącznie z PCI-E (karty na AGP są droższe od tych na PCI-E).

np ta za ~190

Biostar NF4-A9A

http://morele.net/?pg=product_info&PRD_ … ice&dspl=p

Lub Albatron, DFI LanParty (o ile gdzieś będzie)

Qaz składasz nowego kompa? Jak tak to podaj fundusze i do czego będziesz go używał. Zamiast w 939 lepiej AM2 bardziej przyszłościowy.

i tu się mylisz.

McD to chyba Ty taką masz :smiley:

nie kupuj jej, badziew jakich mało wogóle się nie kręci.

pewnie, że warto podkręcać, za darmo masz większą wydajność(kilka kilkanaśćie %)

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64

masz poradnik

A jak nie jak tak :smiley:

wigrus dobrze gada :stuck_out_tongue: OC na niej = 0 (słownie zero).