AMD Athlon II X3 450 - niewidoczne trzecie rdzenie

Witam   :slight_smile:

Korzystałem z dwóch programów do identyfikacji CPU jak i parametrów urządzenia i każdy z nich pokazywał to samo. 

Poniżej umieszczam link z info: 

Dane techniczne:

PROCESOR: AMD Athlon II X3 450 TripleCore , 3200 MHz (16 x 200)

 

Bo może uszkodzony?

 

I zobacz, czy płyta taki model obsługuje?

Zobacz w msconfig czy nie masz ustawionej maksymalnej ilości rdzeni na 2.

Procesor obsługuje socket AM2+ i AM3. Płyta główna obsługuje procesory na socket AM2 oraz AM2+. Raczej uszkodzenia nie biorę pod uwagę  :? .

Oczywiście, odznacz tą opcje.

Jeśli mogę spytać, czy po zmianie wartości ilość rdzeni będzie widoczna? I czy po zmianie liczby procesorów wydajność komputera zwiększy się? 

Tak, po restarcie wszystkie rdzenie powinny być już widoczne. Co do wydajności również wzrośnie, po to kupuje się coraz lepsze, wielordzeniowe procesory.

Memtest86 i zobacz co on pokazuje za CPU.

 

Instrukcja obsługi programu Memtest86+ - Sprawdzanie pamięci RAM : Hotfix - Portal komputerowy, aktualności, porady

 

A przy procedurze POST, co bios pokazuje?

 

 

A system świeży instalowałeś? bo jak masz ,oryginał, to nieraz takie problemy mogą być.

Tak wiem że będzie większa wydajność tylko po prostu czy ta opcja którą miałem wcześniej włączoną ( ilość procesorów) ograniczała jego możliwości? Zrestartowałem komputer po zmianie wartości  widoczne są teraz 3 rdzenia.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/853/kyxy.png

Opcja ograniczała wydajność, w końcu działały 2 a nie 3 rdzenie, to logiczne chyba.

A menadżer ile teraz rdzeni pokazuje?

Dziękuję za pomoc, wszystko działa jak należy  :slight_smile:

Czyli gra.