AMD Athlon II X3 450 - niewidoczne trzecie rdzenie

(Simonwider) #1

Witam   :slight_smile:

Korzystałem z dwóch programów do identyfikacji CPU jak i parametrów urządzenia i każdy z nich pokazywał to samo. 

Poniżej umieszczam link z info: 

Dane techniczne:

PROCESOR: AMD Athlon II X3 450 TripleCore , 3200 MHz (16 x 200)

(JNJN) #2

Bo może uszkodzony?

I zobacz, czy płyta taki model obsługuje?

(Longhorn2009) #3

Zobacz w msconfig czy nie masz ustawionej maksymalnej ilości rdzeni na 2.

(Simonwider) #4

Procesor obsługuje socket AM2+ i AM3. Płyta główna obsługuje procesory na socket AM2 oraz AM2+. Raczej uszkodzenia nie biorę pod uwagę  :? .

(Longhorn2009) #5

Oczywiście, odznacz tą opcje.

(Simonwider) #6

Jeśli mogę spytać, czy po zmianie wartości ilość rdzeni będzie widoczna? I czy po zmianie liczby procesorów wydajność komputera zwiększy się? 

(Longhorn2009) #7

Tak, po restarcie wszystkie rdzenie powinny być już widoczne. Co do wydajności również wzrośnie, po to kupuje się coraz lepsze, wielordzeniowe procesory.

(JNJN) #8

Memtest86 i zobacz co on pokazuje za CPU.

Instrukcja obsługi programu Memtest86+ - Sprawdzanie pamięci RAM : Hotfix - Portal komputerowy, aktualności, porady

A przy procedurze POST, co bios pokazuje?

A system świeży instalowałeś? bo jak masz ,oryginał, to nieraz takie problemy mogą być.

(Simonwider) #9

Tak wiem że będzie większa wydajność tylko po prostu czy ta opcja którą miałem wcześniej włączoną ( ilość procesorów) ograniczała jego możliwości? Zrestartowałem komputer po zmianie wartości  widoczne są teraz 3 rdzenia.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/853/kyxy.png

(Longhorn2009) #10

Opcja ograniczała wydajność, w końcu działały 2 a nie 3 rdzenie, to logiczne chyba.

(JNJN) #11

A menadżer ile teraz rdzeni pokazuje?

(Simonwider) #12

Dziękuję za pomoc, wszystko działa jak należy  :slight_smile:

(JNJN) #13

Czyli gra.