AMD Athlon X4 760K vs 880k

Czy jest jakaś znacząca różnica miedzy moim obecnym 760k a 880k ?

Podstawowa różnica to podstawka. 760k tylko FM2, a 880k do FM2+. Jaką masz płyte główną??

Gigabyte F2A55M-S1

Czyli masz tylko FM2 wiec 880k ci nie wejdzie. Ale różnić żadnych nie ma tylko TDP o 5W sie różni dla 880k bo 760k ma 100W.

Dobrze ze nie kupowałem jeszcze, opłaca się wymieniać płytę główna razem z prockiem gdybym kupił karte graficzna 1050 ti czy poczekać z tym ?

Jak już chcesz wymieniac to najbardziej opłącalne w Ryzena 3 2200G i AM4 podstawka, dotego DDR4 minimum 3000Mhz no i oczewiście płyta główna. Wymina na 880k kompletnie nic ci nie da.

Tu masz fajny test:

http://www.eurogamer.pl/articles/2018-03-05-ryzen-3-2200g-i-ryzen-5-2400g-test-procesorow-od-amd

Co myślisz o tym z :

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT610
Jedna kość ramu 8GB DDR3
Procesor AMD Athlon X4 760K 3.80 GHz
Płyta główna Gigabyte F2A55M-S1
Zasilacz ATX 500W

na :
Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
Ram 16GB DDR4
Procesor Ryzena 3 2200G
Płyta główna AM4
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W lub be quiet! System Power B8 450W,

Czy opłaca mi się to na te min 2 lata bo prędzej nic nie będę chciał wymieniać ?

Opłaca ci się. Jak mój A10-7800 zdechnie lub płyta główna to ja takie własnie coś biore w ciemno i nie zamierzam iśc w Intela bo oni maja monopol na to samo co Windows 10. Zdzierac z ludzi i wciskac im wykresy z testóœ na aplikacjach testowych zoptymalizowanych tylko i wyłącznie pod Intela. Jeden wielki kit jak w polityce.

RAM bierz minimum 3000Mhz pamiętaj bo przy APU to sporo da. Geforca narazie sobie odpóść zawsze go zdążysz kupić :slight_smile:
Ja chrzesniakowi odsprzedałem 880k i radka RX400 460 z 1GB pamięci i 8GB ramu, gra w Lo?La tyle, ale chcieli to niech biora za tysiaka, a płyta głowna na chipsecie X88 od Asrocka.

W zesżłym roku dali mi tysiaka za to :slight_smile: Wszystko an gwarancji.

jak to wygląda w kwestii Ramu, lepiej brać 8GBx2 czy jedną 16GB ?

Dual channel zawsze lepszy :slight_smile: Ja mam 2x4GB DDR3 1600Mhz HyperX.

Polecił byś jakiś konkretny model płyty głównej ?

Nie opłaca się.

Lepiej tak:

I3 8100 + jakaś płyta na B360/H370 (musisz zaczekać na dostępność w PL)

Dual to pewnie korzyści przy zintegrowanej karcie graficznej. W pozostałych zastosowaniach mniej istotne. Wadą jest zajmowanie dwóch slotów zamiast jednego.

Ojeju, kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Garoz a skad ten wniosek ??? Moze ma rewizje 3.0??? Ogolnie 760k nie dziala na rewizji 1.0 wiec prawdopodbnie ma fm2+, w sumie dział to moze działa ale nie ma go w manualu. http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-f2a55m-s1rev_10#support-cpu

a w rev 3.0 juz jest http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-f2a55m-s1rev_30#support-cpu

Bzdury?? Cóż złożenie komputera na Intel Dual core z najtanszym chipsetem Intela do tysiąca, a złożenie z APU z najwydajniejszym chipsetem od AMD tez do tysiąca to bez różnicy. Ach no tak zapomniałem, ze fani Intela porównują wszystko co AMD z Intel dual-core i Celeronem bo przeciez Intel w i3 i i5 poprostu spowodował, ze mamy tak nowoczesną technologię, ze nastepna tak nowoczesna w 22 wieku, albo 23 gdzie 50% obecnych użytkowników ich sprzetu wymrze naturalnie.

Co mu da ten 880k, który niczym się w specyfikacji nie rózni tylko podstawką, a te 200Mhz mu takiego speeda da w tym procesorze, że aż mu klejnoty urwie z wrazenia.

Ja tylko wskazałem twój brak wiedzy odnośnie tej płyty głównej, ponieważ ma ona dwie rewizje i na rewizji 3.0 obsługuje fm2+.

Dlatego nie nawidze Gigabyte bo miesza z tymi rewizjami i tyle.

Jakiej firmy polecacie płytę główną ( na min 2 monitory z możliwością podkręcania jej) i pamięć RAM (8GB 3000Mhz)tak przyszłościowo?

Jeśli chcesz podkrecać to najlepiej brać w intelu brać płyte z chipsetem z370, a w amd x370, od biedy możesz brać np. b350 ale wtedy musisz wybrać konkretnej firmy, wiem, że asrocki się niezłe kręcą https://www.asrock.com/MB/AMD/AB350%20Pro4/index.asp

Bzdury. Bajdurzenie o kupowaniu wszędzie testów i ogólnym spisku. Tak może pierniczyć tylko osoba która nie miała nigdy porządnego zestawu komputerowego na Intelu i czyta brednie w internecie.

Różnica w wydajności na korzyść zestawu na Intelu. Karta graficzna będzie zewnętrzna, więc APU jest tutaj zbędne.

Rozwiń ten wywód, bo to bardzo ciekawe co piszesz.