AMD Athlon XP 2100+ - do ilu smialo moge podkrecic?

Tjw. posiadam procka AMD Athlon XP 2100+ (1.7GHz) z miare dobrym chlodzeniem, teraz mam ~50 stopni, do ilu moglbym spokojnie podkrecic? :wink:

Z gory dzieki.

reszta sprzętu?? Podaj resztę sprzętu

Pozdrawiam

AsRock K7VT4A

AMD Athlon XP 2100+ (1.7GHz)

Radeon 9600 PRO GIGABYTE 128mb

Kingstone 512mb 400MHz Cl 2,5 + 256 (nie wiem jakie)

ZASILACZ ProComp Model ATX KY-400W

Wiatrak do procka w miare solidny, ale ten proc od zawsze mi sie tak grzał ~50, 52max :slight_smile:

Do tylu na ile wystarczy Ci możliwości… (czyt. Strach, możliwości procka, temperatura…) możliwości o\c są indywidualne… tak jak człowiek… nie znajdziesz dwóch identycznych ludzi tak jak i procesorów :slight_smile: próbuj podkręcał co 1\2 Mhz i sprawdzaj stabilność… jak coś sie wysypie cofnij o 2 Mhz i jedz znów w góre… i tak aż uznasz że więcej nie wyciśniesz… :slight_smile: Aha jeśli masz jakiegoś low-endowego zasilacza to daruj sobie… (typu Codagen :* , tracer i inne no-name)

Pozdrawiam ja Ciebie :slight_smile:

P.s. Witam znów w gronie dobreprogramy.com :wink:

na jakim rdzeniu procesor? skoro 50 stopni przy w miare dobrym chłodzeniu to pewnie Palomino… za daleko na nim nie pojedziesz, ale możesz próbować oczywiście ile się da i na ile pozwoli chłodzenie.

No nie katujmy go tak. Co 5-10. Ja znajdzie 2 skrajne wartości przy których pecet traci stabilność, niech próbuje wtedy co 1MHz.

Na tym to możesz kręcić… conajwyżej śrube do ściany. Do wymiany. No chyba, że lubisz ryzyko.

McDracullo Mnie uczyli tak kręcić :wink: :wink: Ale jeśli ma na prawde Palomino to ja bym nie dawał mu odrazu 10 Mhz…

Hehe nie wiem o co chodzi z tym Palomino, jak to sie sprawdza?

Na tym zasilaczu nie ma sensu? :stuck_out_tongue:

Maybe sobie odpuszcze?

Powinien być zakaz zadawania takiego pytania na forum :x

Na tym Chipsecie podkrecając proca kręcisz RAM i całą resztę no i zasilacz blee :twisted:

Np progsem CPU-Z

Palomino sie nie krecily az tak jak na rdzeniu thoroughbred :twisted:

Jest tylko to :

“Code name: Palomino”

Wiatrak identyczny :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … f4261.html

Witam.

Napięcia tragiczne (5). Lepiej nie ryzykuj podkręcaniem bo już teraz jest nie dobrze. Wymień zasilacz.

Pozdrawiam

Na napięcia z programu nie patrz

NApięcia mierzy się tak:

http://overclock.pl/index.php/artykul, … aczach_ATX

To ja z moim Atkiem z 1,8 na 2,7 bym się “zakręcił”. Jak przekręci reset BIOSu i ustawia mniej.

I co ja biedny mam zrobic? olac sprawe? :slight_smile:

McDracullo: Nie mam takiego czegos.

Czego? Miernika? No to powiem Ci, że ten Procomp nie trzyma napięć. Jak chcesz się sam przekonać kup miernik (dobry!), albo zapytaj się jakiegoś znajomego elektryka/elektornika czy ma może miernik.

Każdy procesor kręci się inaczej, mój Pentium poszedł z 2,66 na 3,2GHz bo powyżej 3,2 już Windows XP nie rusza wogóle, więc dla mojego P4 2,66 właśnie granica 3,2GHz jest ta ostateczną. A jak u Ciebie to zależy próbuj stopniowo… :wink:

Witam

Dobrze byś zrobił jakbyś sprawił sobie ten miernik, pożycz albo kup. Miernik kosztuje 25zł w sklepie elektrycznym (tylko weź elektroniczny, nie analogowy) a komputer kosztuje dużo, dużo więcej.

to prawda, ale dobrze jest to sprawdzić

Tylko wystrzegaj się mierników za dyche od sprzedawcy na bazarze. ;]

No dobra ma wpasc do mnie kolega w poniedzialek i sprawdzimy z tym miernikiem.

I co dalej? :slight_smile:

Ja bym ci jeszcze radził zmienić chłodzenie bo to co pokazałeś na zdjęciu to wygląda jak jakiś BOXowy, a na tym raczej niema co marzyć o mocnym kręceniu.