AMD Athlon XP 2600+


(Yet1) #1

Hej...

Procek który opisałem w tytule jest moją podstawą PC od długiego czasu. Niestety nie wyrabia on już swojego i wpadlem na plan podkręcenia go (niedługo nowy sprzęt, dobrze by było nauczyć się czegoś nowego). Usłyszałem, że płyta główna i właśnie ten proc nadają się do tego bradzo dobrze... Więc czemu nie. Pisze tutaj, z nadzieją na jakies rady, opis i co zrobić aby nie trafił tego... szlag. Wszak mimo wszystko szkoda.

W biosie odkryłem kilka ciekawych rzeczy, jak mnożnik (domyślnie 11.5) i czestotliwośc (domyślnie 166). Uznałem, że zmiana tego może być w sumie dobrym pomysłem, ale poczekam na jakąs pomoc i waskazówki :). Za wszystko z góry dzięki.

Ps. Z tego co wiem, to moze być przydatne:

Nie wiem czy dobre dałem...

Ps2. Podobno ejst jakaś metoda na zasadzie łączenia jakiś pinów czy coś. Podobno opiera się na taśmie papierowejj, ołówku i kropelce ;D


(Kobi2520) #2

jeśli idzie to zwiększ mnożnik, jak nie to daj częstotliwość (fsb płyty) na 180 i pograj sobie w jaką najbardziej wymagającą gre jaką masz, jeśli bedzie dobrze do zwiększaj dalej fsb, mógłbyś też o jedno oczko zwiększyć też napięcie procka i ramu


(Yet1) #3

Co to jest czestotliwośc FBS? Bo jeżeli mowa o tym, co napisałem na 166 domyślnie to jest tam kolejna mozliwosc tylko 200!


(Kobi2520) #4

to bedzie wtedy taktowanie ramu, poszukaj tego fsb płyty głównej, też musi być tam gdzie mnożnik, aha i Spread Spectrum daj na distablet


(Yet1) #5

Razem i dzięki kobi2520 , uzyskałem możliwośc podkecania procka (wczesniej nie było) uaktualniając bios do wercji 1008 (z 1004). W chwili obecnej jest mnożnik 11.5 (nie moge go zmienić!) i czestotliwość 182 MHz w wyniku czego uzyskuje 2095 Mhz!

Zastanawiam się, czy sa jaieś granice. Np. powyżej 190 bios sę laduje a w momecie gdy powinien ladować się windows jest reset. Nie wiem czy da się jakos zaradzić. Ogólnie szukam więcej porad!


(mati75) #6

możliwe, że się przegrzewa. Jeszcze można mnożnik odblokować