AMD Athlon

Cześć Mam problem,mam AMD Athlon 2000 Xp OEM ile on ma w GHZ swojej mocy???/ Czy jakoś tak

thorton7nc.png

Dzięki,a jak ten procesor patrzyłem na Windows xp,to wyświetlało 1.25 GHZ

to zle… ustaw magistrale na 133Mhz…masz na pewno 100Mhz

Możliwe,że na 100Mhz,a jak to się ustawia?? W biosie??

ale tu jest tabelka z rdzeniem thorton nie wiem czy to nie jest toghbrid albo barton(palomino czy jakoś tak raczej odpada bo serie robili chyba tylko do 1800+) a taktowanie w xp może być złe wyświetlone u mnie naprzykład każdy program podaje inne :smiley: raz 1997mhz a raz 2003mhz zależy od programu :stuck_out_tongue: najlepiej oblicz mnożnik procka razy FSB i masz taktowanie procka

przeciez pytanie jest o axp 2000+

barton parcuje na magistrali 166 i nie ma wersji 2000+

axp na innym jadrze pracuje na 133 (palomino i ten co podales).

stefe napisz mi jak się zmienia tą magistrale na 133??

w biosie albo zworka na plycie… dokladnie nie powiem… musisz zajrzec do instrukcji swojej plyty glownej.

łojej magistrale ustawiasz w biosie a jeśli chodzi o to że barthon to zapomniałem :stuck_out_tongue: ale może to być toughbride (czy jakoś tak) niekoniecznie thorton

zworkami zwykle ustawia się na starszych płytach a jeśli chodzi o podkręcanie to podkręcaj po jakieś 2-5 mhz i kilka godzin testu stabilności jak się zresetuje albo coś to można zwiększyć napięcie procka o 0.125v (ewentualnie o 0.250v) i nie przesadź

ale to i tak nic nie zminia… mnoznik jest ten sam.

Ok dzięki wam

wiem ale jest zasadnicza różnica wydajności(ale nie o tym tu mowa a rdzenie się różnią nieco budową i ilością pamięci cache L2) i pamiętej o tym co napisałem o podkręcaniu

no wlasnie ni o tym mowa… EOT