AMD Athlon64 2 na ile mozna podkrecic?

Witam,

tak z ciekawości pytam… jak bardzo dam rade podkręcić procesor AMD Athlon64 2 6000+ 2x3.1GHz ? Wentylator mam PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum P 7015 .

Temperatura procesora przy uzywaniu firefox, skype, gg, aimp2 okolo godziny i szybkim wejsciu w bios temperatura procka ma 28 C czyli mało .

Dodatkowo mam wentylator z przodu i z tyłu obudowy… :slight_smile: Tak wiec do ilu mniej wiecej podkrece ten procesor?

Nikt Ci na to odpowiedzi nie da!Każdy procesor kręci sie inaczej!Zależy też dużo od reszty sprzętu jaki posiadasz!Kręć wtedy zobaczysz :slight_smile:

Aha no dobra. :stuck_out_tongue_winking_eye: Puki co chyba nie bede podkrecac

Ja mam Athlona 64 X2 5600+ (2,9GHz) i przy fabrycznym chłodzeniu i zegarach przy kilku minutach wytężonej pracy na prawie 100% (kodowanie video za pomocą kodeka x264), nagrzewa się do max. 68°C :oops: . Gdy go już lekko podkręcę o 100MHz, to dobija do 70°C i system się wiesza #-o :frowning: . Przy paru procentach obciążenia temp. wynosi 36-39°C.

Przy twoim procku, przy takiej temp. przy spoczynku (28°C) to można go podkręcać.

Przy podkręcaniu zawsze oczywiście sprawdzaj temperaturę, obciązając go np. Stress Prime ORTHOS 2004, żeby nie przekroczyła 68-70°C.

PS. Do sprawdzania temperatury procesora w systemie służy doskonale stworzony właśnie do procesorów Athlon64 program AMD64 CPU Assistant.

Hah… najlepsze jest to, że zapomniałem jak się podkręca :d

Frequency mam na 200 MHz a to drugie to jest AUTO i tam max jest x15 ;p gdy ustawie x15 to mam 3.01 GHz, gdy auto to 3.10 GHz . Frequency przestawilem przykladowo na 300 MHz to procek nadal 3.10 był :confused: Max Frequency mam 500 do ustawienia. Ustawić na np. 400 i sprawdzić?

Miły dział wybrałeś…

Ten dział tego dotyczy. Bo mam problem z podkręceniem ^^

moim zdaniem powinien uciągnąć ok 3,2 GHz wszystko zależy też od zasilacza i płyty głównej

Zegar procesora liczy się, mnożąc Frequency (u ciebie 200 MHz) przez mnożnik (to drugie, u ciebie auto wynosi x15,5). Więc 15,5x200=3100MHz=3,1GHz.

Nie ustawiaj Frequency na np. 300 MHz (15,5x300=4650MHz= 4,65GHz!!

Tak wysokie ustawienia są przydatne tylko przy biciu rekordów!

Inaczej zrobisz z procka :onfire: :eggface:

Czyli około 206 Frequency to 3.20 GHz ? ;d

jeśli chcesz osiągnąć 3,2 GHz wpisz ok 214, deFco247 , coś się pomyliło bo wpisał jako mnożnik x15,5 zamiast x15

Chyba nie. :smiley: Bo mam max x15 i wtedy procek wychodzi 3.01 GHz, a gdy ustawie auto to 3.10GHz czyli wychodzi na to, że mnożnik mam x15,5. :stuck_out_tongue: Chyba :smiley:

no ale na auto chyba nie będziesz podkręcał ?? :smiley:

No chyba nie. xD

Dobra spróbuje podkręcić, wybiore 214 i mnożnik x15.