AMD Catalyst - brak opcji

Witam. 

a href=http://zapodaj.net/69e01a853c810.png.htmlamd.png/a

Jak widać nie ma w ogóle opcji ustawienia kolorów. 

Sprawa jest prosta, w momencie jak otwierasz CCC, Radeon jest nieaktywny.

Musisz więc wymusić przełączenie na dedykowane GPU, nie jestem pewien, ale powinno wystarczyć włączenie gry i przejście do pulpitu Alt-Tabem, wtedy dopiero włączasz CCC.

Dzięki za odpowiedź, ale niestety nie pomogło. Dalej to samo. Brak opcji wideo bodajże.

Poradziłem sobie w trochę inny sposób. Zaaktualizowałem sterownik do zintegrowanej karty i tam zmieniłem nasycenie wraz z zapisaniem profilu pod CS.

Jednakże martwi mnie trochę to, że w CCC nie mogę czegoś takiego zrobić.

A nie masz przypadkiem laptopa z technologią hybrydową grafiki Enduro od AMD? Wtedy to grafika zintegrowana jest podstawową i nawet jeśli włączona jest dedykowana, to i tak sygnał przechodzi przez nią, więc część parametrów można ustawić tylko tam.

A wiesz co, że to miałoby sens, ale nie natknąłem się na taką informację. Teraz czytam, to faktycznie w tym modelu jest coś takiego. Czyli rozumiem, że będę musiał się tym bawić, tak jak pisałem, w zintegrowanej karcie?

W moim laptopie nazywa się to Optimus - od Nvidii. I tak to właśnie wygląda. Możesz jeszcze na wszelki wypadek sprawdzić w BIOS-ie, czy da się wyłączyć którąś z kart. Ale jeżeli rzeczywiście masz Enduro, to raczej nie ma takiej opcji.

Zobacz w pozycji PowerPlay czy tam nie można przełączyć grafiki, ogólnie to przeglądnij wszystko w gałęzi Zasilanie.

U mnie (na stacjonarnym, ale to może być bez znaczenia) jest tak, że za dodatkowe opcje w menu Catalysta odpowiadają dodatkowe usługi AMD External Events Utility i AMD Fuel Service. Możliwość ich instalacji pojawia się w okienkach w czasie instalacji pakietu ze sterownikami Catalyst Omega Drivers. Może tego nie masz bo odznaczyłeś je podczas instalacji?

Tak, właśnie w ten sposób przełączam na Radeona i to na pewno działa, bo czuję, że laptop się trochę grzeje i głośniej chodzi :slight_smile:

 

 

Przy instalacji miałem wszystko zaznaczone, więc raczej jest ok :slight_smile:

 

 

 

No cóż, wielkie dzięki Panowie za pomoc. Będę się musiał w takim razie bawić nasyceniem oraz innymi opcjami kolorów w zintegrowanej karcie :slight_smile:

 

EDIT.