AMD Catalyst BSOD

Witam.

Zwracam się zwłaszcza do forumowiczów, którzy posiadają jeszcze karty graficzne ze złączem AGP bo to właśnie na tych kartach istnieje ten słynny problem. Od wersji 10.11 Catalyst aż do najnowszej 11.6a po zainstalowaniu robi się blue screen. Po powrocie do wersji 10.10 problemu nie ma. Blue screen pojawia się podczas normalnej pracy komputera czyli przechodzenie między oknami, przeglądanie WWW. Dziwne jest to, że podczas grania przypadłość ta nie występuje. Przeglądając net i oficjalne forum AMD wyczytałem, że problem powoduje plik ati2dvag.dll ale nie znalazłem żadnego rozwiązania tego problemu a AMD chyba też olało sprawę. Czy ktoś wie jak zainstalować nowsze catalysty aby nie było blue screenów. Mój system Windows XP SP3, Sapphire Radeon HD3850 AGP.

Za wszelkie rady dzięki.

Hajasz , wejdź tutaj: http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa … otfix.aspx i kliknij

AMD Catalyst 11.6 Hotfix for Windows XP Professional and Home Edition , pobierz i zainstaluj ;D

czytamy z zrozumieniem :stuck_out_tongue:

a co do tematu no coz tez jestem posiadaczem tej “pechowej” serii kart agp - radeon 4650 i problem nadal wystepuje z bsodami, niestety poki co ATI ups AMD :stuck_out_tongue: nie spieszy sie z naprawa tego bledu i cos czuje ze nowszej wersji dzialajacych sterow juz nie zobaczymy, tak na forum cos tam pisza o roznych modyfikacjach no ale przypomina mi to troszke linuxa w tym momecie :stuck_out_tongue:

Na oficjalnym forum bardzo dużo ludzi bombarduje AMD tym problemem ale jak widać sterowniki wychodzą przynajmniej raz na miesiąć a ten poważny błąd nadal występuje i co raz częściej także pojawia się u ludzi z kartami PCI-E oraz systemem Windows 7

Niby wyczytałem o jakimś fixie z plikiem ati2dvag.dll ale pewnie to nic nie daje. Co prawda ja ściągam sterowniki ze strony Sapphire ale to nic nie daje a ponoć są stricto pod ich karty. Faktycznie chyba pozostaje tylko czekać na cud. Graczem nie jestem więc nie będę wymieniać sprzętu pod PCI-E ale BSOD w pracy 2D jest irytujący.

Nie od dziś wiadomo że AMD przestało specjalnie wspierać karty pod AGP.z tego co pamietam na 10.2 Hotfix AGP wszystko śmigało jak najlepiej.W sumie uważam że żadnych usprawnień dla serii HD 3K nie było pomiędzy 10.2 a 11.7 więc możesz spróbować na tych sterownikach.