AMD czy Intel


(Wojus4) #1

witam. mam pytanie: w jakie gry mógłbym zagrac na http://www.morele.net/procesor-intel-celeron-g-530-2-40ghz-2mb-lga1155-32nm-box-bx80623g530-415108/ a w jakie na http://benchit.pl/procesory/AMD/Athlon+64/3500%2B ???


(sadaj72) #2

Wydajność gier zależy zarówno od cpu jak i od gpu.


(Wojus4) #3

no tak, ale on chyba ma karte graf???

bo nie rozumiem jak to mozliwe


(sadaj72) #4

Znaczy chcesz grać na tej integrze która jest w procesorze? Jakieś starsze tytuły pójdą, z nowymi może być bardzo różnie nawet na minimalnych detalach.


(Wojus4) #5

aaaaaa.

ok

a wiedźmin 1 ??


(Pioruns) #6

Gra na karcie zintegrowanej w Wiedźmin - zapomnij. Tu mówimy o grach typu jakieś kulki, samochodziki czy strzelanie do robaczków - żadne "prawdziwe" gry nie pójdą. Z podpisu widzę, że masz kartę Radeon 9600. Czy to się zgadza? Bo samo podanie modelu procesora nie pozwala określić wydajności 3D komputera - modele CPU, które podałeś, nie mają zintegrowanej w chipie karty graficznej, taka musi się znajdować na płycie głównej.


(SilberPunkt) #7

Obejżyj sobie:

Parę innych filmików też polecam...

To oczywiście nie Celerony (jak poszukasz to znajdziesz filmiki z "prawdziwymi" grami działającymi na tym procku i zintegrowanej w nim grafie) ale pisanie, że integra nadaje się tylko do pasjansa już dawno mija się z prawdą.

:roll:


(Pioruns) #8

Hah, to ma być śmieszne? Pokaz slajdów - 10 fps w Battlefield na zintegrowanej karcie.

Integry nigdy nie służyły do gier i nadal mają cienką wydajność w tym polu, nawet jeśli są zgodne z najnowszymi wersjami DirectX i pozwalają na uruchomienie (zaznaczam, uruchomienie) nowych gier. Bo o płynnej grze nie może tu być mowy.

Jeśli ktoś kupuje procesor z integrą z myślą o grach to robi błąd.


(SilberPunkt) #9

To jest tylko jeden z wielu przykładów... Da się zagrać? Da! Oczywiście nie w full HD i z wyłączonymi wszystkimi efektami ale się da... Tak więc to, że integra nadaje się tylko do pasjansa jest niezgodne z prawdą. Spokojnie można pograć w wiele starszych tytułów.

:roll:


(Rmk) #10

Na tej integrze to pograsz w Gothic 2, GTA III/Vice City, NFS Underground 2 i to w ustawieniach na Low detal. Nic nowszego nie pójdzie.