AMD DATA CHANGE UPDATE NEW DATE to DMI


(system) #1

Czesc. Przy włączaniu komputera pojawia mi sie komunikat AMD DATA CHANGE UPDATE NEW DATE to DMI. cos jest nie tak czy to normalne? mam plyte głowna GA-MA770T-UD3P. Prosze o pomoc i z góry dziekuje


(mfi) #2

Mam taki sam problem z płytą 790XT-UD4P. Pomoc techniczna Gigabyte w mailu odpowiedziała mi następująco:

Doradzono mi wymianę pamięci na inne, chociaż mam model z listy obsługiwanych przez tą płytę :o .


(system) #3

I co zrobiles? A moze to wyskakuje poniewaz mam windows 32-bitowy i on obluguje tylko 3gb pamieci a mam 4?


(mfi) #4

To nie wina Windowsa bo problem jest na poziomie BIOS-u. Wgrywałem już nowe biosy F4G, F4I i teraz F5, wyłączałem nawet opcję "Keep DMI Data" podczas flashowania biosu ale i to nie pomogło. W sklepie powiedzieli, że ten komunikat to normalne i nic nie zrobią ale ukradkiem widziałem jak gość wpisywał w swoich notatkach "konflikt sprzętowy" =D> .

Teraz zbieram pieniądze na inny model pamięci i zobaczę czy to pomoże.

Jeśli chodzi o systemy 32-bitowe to potrafią zaadresować tylko 3,25GB pamięci i tego powyżej po prostu nie widzą (chociaż Vista pokazuje, że ma 4GB :smiley: ).


(system) #5

To ja tam narazie nie bede sie tym chyba przejmowal. Bo jak narazie u mnie brak kasy aby kupic inna pamiec. Jak narazie komputer dziala dobrze:)


(Tomasz Dyjakiewicz) #6

Witam

Miałem ten sam problem. Najpierw zaktualizowałem bios do wersji F3, a następnie ustawiłem botowanie 1st boot device (lub podobnie) HDD, 2nd cd/dvd rom. Ważne aby dysk był przed napędem, oraz wyłączyłme stacje dyskietek (i tak jej nie posiadam) (Floopy disk 1,44MB na disabled). W/w czynności wykonałem w tej kolejności jak podaję i pomogło. Komunikat ten już się nie pojawia. Możesz spróbować zrobić to samo i daj znać czy Ci też pomogło.


(FXJ) #7

Masz płytę Giagbyte z pamięciami 1333/1600(OC)? I pamięci 1600?

Zejdź do 13333 i sprawdź czy występuje.


(mfi) #8

Sorry za zwłokę.

Niestety problem ciągle jest chociaż mam ustawione 1st boot - HDD, a 2nd i 3rd na Disable.

Co do pamięci to mam właśnie ustawione nominalne 1333 MHz w modelu Kingston KVR1333D3N9/2G wymienionym na TEJ liście. Planuję kupić teraz OCZ Platinum AMD Edition 1333. Lepszym rozwiązaniem byłoby 1600 jednak wartość CPU NorthBridge Freq ma w moim Phenomie 810 mnożnik maksymalnie 10, a podnosząc HTT wytrzymuje do 2200 MHz.


(JNJN) #9

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN