AMD DATA CHANGE UPDATE NEW DATE to DMI

Czesc. Przy włączaniu komputera pojawia mi sie komunikat AMD DATA CHANGE UPDATE NEW DATE to DMI. cos jest nie tak czy to normalne? mam plyte głowna GA-MA770T-UD3P. Prosze o pomoc i z góry dziekuje

Mam taki sam problem z płytą 790XT-UD4P. Pomoc techniczna Gigabyte w mailu odpowiedziała mi następująco:

Doradzono mi wymianę pamięci na inne, chociaż mam model z listy obsługiwanych przez tą płytę :o .

I co zrobiles? A moze to wyskakuje poniewaz mam windows 32-bitowy i on obluguje tylko 3gb pamieci a mam 4?

To nie wina Windowsa bo problem jest na poziomie BIOS-u. Wgrywałem już nowe biosy F4G, F4I i teraz F5, wyłączałem nawet opcję “Keep DMI Data” podczas flashowania biosu ale i to nie pomogło. W sklepie powiedzieli, że ten komunikat to normalne i nic nie zrobią ale ukradkiem widziałem jak gość wpisywał w swoich notatkach “konflikt sprzętowy” =D> .

Teraz zbieram pieniądze na inny model pamięci i zobaczę czy to pomoże.

Jeśli chodzi o systemy 32-bitowe to potrafią zaadresować tylko 3,25GB pamięci i tego powyżej po prostu nie widzą (chociaż Vista pokazuje, że ma 4GB :smiley: ).

To ja tam narazie nie bede sie tym chyba przejmowal. Bo jak narazie u mnie brak kasy aby kupic inna pamiec. Jak narazie komputer dziala dobrze:)

Witam

Miałem ten sam problem. Najpierw zaktualizowałem bios do wersji F3, a następnie ustawiłem botowanie 1st boot device (lub podobnie) HDD, 2nd cd/dvd rom. Ważne aby dysk był przed napędem, oraz wyłączyłme stacje dyskietek (i tak jej nie posiadam) (Floopy disk 1,44MB na disabled). W/w czynności wykonałem w tej kolejności jak podaję i pomogło. Komunikat ten już się nie pojawia. Możesz spróbować zrobić to samo i daj znać czy Ci też pomogło.

Masz płytę Giagbyte z pamięciami 1333/1600(OC)? I pamięci 1600?

Zejdź do 13333 i sprawdź czy występuje.

Sorry za zwłokę.

Niestety problem ciągle jest chociaż mam ustawione 1st boot - HDD, a 2nd i 3rd na Disable.

Co do pamięci to mam właśnie ustawione nominalne 1333 MHz w modelu Kingston KVR1333D3N9/2G wymienionym na TEJ liście. Planuję kupić teraz OCZ Platinum AMD Edition 1333. Lepszym rozwiązaniem byłoby 1600 jednak wartość CPU NorthBridge Freq ma w moim Phenomie 810 mnożnik maksymalnie 10, a podnosząc HTT wytrzymuje do 2200 MHz.

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN