AMD Display Driver for Windows 8 - Radeon Hd4850 - nie można wgrać sterowników karty

Witam, właśnie zainstalowałem system Windows 8.1 64bit i już pojawił się pierwszy problem, a mianowicie nie mogę wgrać sterowników do karty graficznej - Radeon HD4850. System “wciągnał” jakieś swoje standardowe sterowniki, a gdy próbję wgrać sterowniki od producenta (amd.com) kończy się to nie powodzeniem. Próbowałem już instalować bez tych zbędnych dodatków Catalyst Control Center jednak to na marne. Po wypakowaniu w paczce od AMD pod adresem C:\AMD\Support\13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\W86A_INF znalazłem plik instalacyjny sterownika C8160540 jednak po jego uruchomieniu otrzymuje komunikat This package… (patrz załącznik). Ma ktoś pomysł jak się z tym uporać?

post-155533-0-18911400-1399842204_thumb.

Hej,

A próbowałeś normalnie uruchomić instalator sterowników?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jasne, instalują się wszystkie inne pierdoly (np transkodowanie metoda przeciągnij i upuść czy coś w ten deseń) oprócz sterownika karty… W dzienniku zdarzeń, raporcie jest napisane że instalacja sterownika nie powiodla się ;/

Hej,

Uruchom menadżer urządzeń, kliknij na kartę graficzną i wybierz opcję aktualizacji sterownika. Następnie wybierasz instalację zaawansowaną, a w niej podajesz ścieżkę do wypakowanych sterowników. Cokolwiek się zmieni?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Rozumiem że:

 

  • masz wgrane sterowniki do płyty głównej

  • zaktualizowany system do najnowszego

  • zainstalowany NET Framework w wersji 4.5.1

  • karta grafiki jest sprawna

  • system zainstalował swój własny ster? i w menadżerze urządzeń wszystko OK.

 

Próbowałem już tego rozwiązania, wybrałem ścieżkę wskazałem plik .inf ekran pomigał trochę na czarno, myślałem, że to coś zmieni jednak nie zauważyłem różnicy. Jedynie w menadżerze urządzeń, przy karcie graficznej wyświetlało się ATI Radeon HD 4800 Series. Teraz gdy wybrałem opcję wyszukaj sterowników online napis zmienił się na ATI Radeon HD 4800 Series (Microsoft Corporation - WDDM v1.1), czyli tak jak było zaraz po zainstalowaniu systemu… Dorzucam załącznik.

 

 

 

Ad.1

Sterowniki są te domyślne, które były od początku w systemie, w menadżerze urządzeń jest niby wszystko ok. Chciałem znaleźć paczkę sterowników, lecz nie udało mi się gdyż producent nie udostępnia ich dla Win8. Płyta ASRock 870 Extreme3 R2.0.

Ad.2

Wszystkie aktualizacje są pobrane. Najświeższy Win 8.1

 

Ad.3

Tak.

 

Ad.4

Oczywiście tak, karta jest sprawna.

 

Ad.5

W menadżerze urządzeń wygląda wszystko dobrze.

Zobacz, wygląda na brak sterów do systemu 8.1?

 

http://forum.pclab.pl/topic/914819-Radeon-4850-sterowniki-Windows-81/

Hej,

 

A no niestety tak. Na stronie AMD dla kart do serii 4xxx włącznie są tylko sterowniki Legacy obsługujące systemy do Windows 8. Natomiast w najnowszych sterownikach - Latest AMD Catalyst™ Drivers for Radeon™ R9 200, R7 200, HD 7000, HD 6000 and HD 5000 Series - jest już wyszczególnienie, że działają na Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1.

 

Ewentualnie spróbuj użyć narzędzia AMD Driver Autodetect - http://support.amd.com/en-us/download/auto-detect-tool

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po instalacji paczki catalyst i późniejszej ręcznej zabawie z instalacją sterownika, chyba działa… AMD Driver Autodetect wskazał, że posiadam najnowszy sterownik. Mam małe wątpliwości czy ten sterownik działa tak naprawdę, bo zastanawiam się czy ta czcionka w Firefoxie jest taka brzydka (jakby lekko nie wyraźna -> tytuły zakładek i pasek adresu) czy to jednak sterownik nie działa poprawnie, ale na chromie jest normalnie (dawno już nie używałem FF, chciałem teraz zobaczyć co tam nowego)

Hej,

 

Porównaj wygląd z włączoną i wyłączoną akceleracją sprzętową w Firefoxie.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mieliście rację, instalacja ręczna pomogła. Najpierw zainstalowałem opcją ekspresową panel CCC i dodatki, a później ręcznie sterownik. Sądzę, że działa jak powinno, ponieważ w panelu CCC pojawiły się opcje dot. karty graficznej których wcześniej nie było. :slight_smile: Dziękuje za pomoc!