Amd duron kontra athlon xp 2000

(Progweb) #1

mam pytanie,amd duron ma taktowanie 1800mhz a athlon xp 2000 ma tylko 1670 mhz,coś ala to.

wiec chyba amd jest lepszy bo ma wiecej mhz,jak to jest?,prosze o odpowiedz.

(M Kupczynas) #2

który AMD - Duron czy Athon xp?

Jeśli się dobrze orientuje to ten Athlon ma więcej pamięci L2, więc raczej lepszy. A taktowanie nic nie znaczy praktycznie :stuck_out_tongue:

(enjoypoznan) #3

Athlon jak na moje oko będzie wydajniejszy mimo mniejszej czestotliwości taktowania.

(Progweb) #4

no własnie mi o to chodzi,czy odczuje jaką lepszą poprawe,bo mam amd duron 1800,i jak zmienie go na tego athlon xp 2000 o mniejszym taktowaniu,to czy dobry interes zrobie?

(Zanynl) #5

Ten Duron ma tylko 64KB pamięci cache L2 poczas gdy Athlon już 256 KB, dlatego Athlon powinien być wydajniejszy. :slight_smile:

(piotrekplay) #6

potwierdzam :slight_smile:

a co do taktowania to zawsze można podkręcić :wink:

(Sidhmor) #7

Magia cyferek minęła... :stuck_out_tongue:

(Draakus) #8

Nie oczekuj tylko nie wiadomo jakiego skoku wydajności. Większa ilość pamięci cache nie spowoduje większego wzrostu wydajności. Jeżeli używasz komputera internetu lub filmów (z takim procesorem trudno robić coś więcej) , pisania tekstu to zmiana nie ma większego sensu-chyba że za free.

(enjoypoznan) #9

Kolega ma racje. Skok w wydajności nie będzie imponujący.

(Progweb) #10

ok.czyli mam rozumieć że opłaca się wymienic amd durona 1800 na athlona xp 2000?

wydajnośc wiem że nie bedzie jakaś kolosalna.aby nie było gożej,o to mi tylko chodzi.pozdrawiam

(Draakus) #11

Gorzej nie będzie to na bank(no chyba że bios nie będzie rozpoznawał procesora). Rzecz w tym iż po co płacić. Lepiej zbieraj pieniążki na nowego kompa.

(Agatonster) #12

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Progweb) #13

zapewne masz racje,ale ten komp mi wystarcza,maniakiem seksualnym nie jestem,a procesor mam za darmo,nic nie płace,ciekawiło mnie tylko wymiana go durona 1800 na athlona 2000xp.pozdro