Amd duron kontra athlon xp 2000

mam pytanie,amd duron ma taktowanie 1800mhz a athlon xp 2000 ma tylko 1670 mhz,coś ala to.

wiec chyba amd jest lepszy bo ma wiecej mhz,jak to jest?,prosze o odpowiedz.

który AMD - Duron czy Athon xp?

Jeśli się dobrze orientuje to ten Athlon ma więcej pamięci L2, więc raczej lepszy. A taktowanie nic nie znaczy praktycznie :stuck_out_tongue:

Athlon jak na moje oko będzie wydajniejszy mimo mniejszej czestotliwości taktowania.

no własnie mi o to chodzi,czy odczuje jaką lepszą poprawe,bo mam amd duron 1800,i jak zmienie go na tego athlon xp 2000 o mniejszym taktowaniu,to czy dobry interes zrobie?

Ten Duron ma tylko 64KB pamięci cache L2 poczas gdy Athlon już 256 KB, dlatego Athlon powinien być wydajniejszy. :slight_smile:

potwierdzam :slight_smile:

a co do taktowania to zawsze można podkręcić :wink:

Magia cyferek minęła… :stuck_out_tongue:

Nie oczekuj tylko nie wiadomo jakiego skoku wydajności. Większa ilość pamięci cache nie spowoduje większego wzrostu wydajności. Jeżeli używasz komputera internetu lub filmów (z takim procesorem trudno robić coś więcej) , pisania tekstu to zmiana nie ma większego sensu-chyba że za free.

Kolega ma racje. Skok w wydajności nie będzie imponujący.

ok.czyli mam rozumieć że opłaca się wymienic amd durona 1800 na athlona xp 2000?

wydajnośc wiem że nie bedzie jakaś kolosalna.aby nie było gożej,o to mi tylko chodzi.pozdrawiam

Gorzej nie będzie to na bank(no chyba że bios nie będzie rozpoznawał procesora). Rzecz w tym iż po co płacić. Lepiej zbieraj pieniążki na nowego kompa.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

zapewne masz racje,ale ten komp mi wystarcza,maniakiem seksualnym nie jestem,a procesor mam za darmo,nic nie płace,ciekawiło mnie tylko wymiana go durona 1800 na athlona 2000xp.pozdro