Amd fx 6300, mocno sie grzeje

Witam!

Nie pokoi mnie temperatura procesora, która podczas gry w BF3 potrafi dojść do ok 70*C, w spoczynku to jakieś 40-42*, to normalna temperatura ? I jeszcze jedno czy wentylator ma wyciągać powietrze czy je wdmuchiwać na CPU ?

Trochę dużo.

Jakie masz chłodzenie?

Najlepiej wrzuć zdjęcie wnętrza obudowy.

Chłodzenie boxowe, procek założyłem dwa dni temu, i dlatego ma takie wątpliwości, w budzie jest dość ciasno ale mam otwarty jeden bok.

60 stopni to powinno być w stresie, temperatury trochę za duże, jaki masz cooler? ale w większości przypadków wentylator powinnien wdmuchiwać powietrze na cpu, wydaje mi się że masz źle założone chłodzenie…

Procesor nie podkręcany?

Procek na seryjnym taktowaniu, wentylator dmucha powietrze na cpu, więc jest chyba poprawnie założony.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Dodane 01.11.2013 (Pt) 12:53

Jak kolega wyżej powiedział, źle założone chłodzenie albo za dużo pasty. Zdjęcia z budy wysoce wskazane.

Porządek w kablach jest? Jakieś dodatkowe wentylatory? Temperatura otoczenia?

Pasta jest ta co była nałożona seryjnie, temperatura otoczenia w granicach 23*, wentylatorów w budzie żadnych natomiast zdjęty boczny panel. Czyli obudowa do wymiany. A co byście polecili za 200-300 zł łącznie obudowa+chłodzenie ?

Buda: Zalman z3 plus + Macho 120

Skontroluj jeszcze zapięcie chłodzenia :slight_smile:

Możesz rozwinąć o co masz na myśli ?

Masz na myśli zapięcie? Zobacz ręką czy na pewno trzyma, spróbuj nim poruszać lekko, możliwe, że jedna zapinka nie złapała tak jak powinna.

Linki do nowych gratów podałem. Dobra buda w przyzwoitej cenie i bezkompromisowe chłodzenie w swojej półce cenowej :slight_smile:

A jeśli chodzi o przypięcie coolera to jest ok sprawdzałem .

Jak możesz to daj screena środka obudowy. Jak możesz to założ wentylator z tyłu wyciągający powietrze, w Biosie poszukaj opcji Turbo i ją wyłącz temperatury powinny spaść trochę.

Myślę że nie ma sensu dokładania wentylatorów do obudowy skoro mam ja wymienić, najwyżej dopóki nie kupie coolera to nie będe obciążał proca.

Dodane 01.11.2013 (Pt) 15:26

Jest pewien postęp, podczas gry procesor nie przekracza granicy 60* tyle że wentylator wyje jak odkurzacz. A co najciekawsze nic nie zrobiłem, czyżby procesor kłamał ?

W obudowie musi być po prostu przepływ powietrza… Te najtańsze ATXy są zrobione tak żeby z dołu obudowy powietrze było wtłączane, a w okolicach CPU i zasilacza było wypompowywane.

Jednak taka konfiguracja jest mało skuteczna :slight_smile: Ja mam na górze obudowy wielką dziurę na 2 wentylatory 120 tłoczące na CPU, RAM, a po boku zamocowany 200 wyciągający powietrze na zewnątrz.

Jak masz zwykłą obudowę zamocuj na boku na kratce jak największy wentyl w okolicach mostka płyty / karty graficznej który dmucha do środka, a na górze coś co wypompowuje powietrze.

Jak nie kręcisz powinno to wystarczyć. Chłodzenie na pewno będzie lepsze jak podłączysz wentylatory na 12V, ale takie rozwiązanie jest hałaśliwe. Najlepiej czerwony kabel od + podłączyć pod +12 żółty, a - czarny pod +5 czerwony. Wtedy przy niezłych obrotach wiatrak jest cichy.

Średnica wentylatora ma największe znaczenie. Nawet jeśli nie masz mocowań na wentylatory np. 120mm tylko 80 lepiej wmontować “jakoś” ten większy przy CPU.

Jednak co byście powiedzieli, na http://www.3kropki.pl/p/raijintek-ereboss.html zamiast Macho? Zależy mi na czasie i chce zamówić wszystko z jednego sklepu żeby nie bawić sie z płatnościami itp.

Możesz brać spokojnie, to jest to samo w sumie, Maciek jest tylko lepiej wykonany :wink:

Tylko pamiętaj, że to kawał kloca i nie do każdej budy wejdzie…

Wiem wiem ale z tego co wyczytałem, to Zalman go pomieści.