AMD fx 6300 temperatury

Witam!

Te procesory to grzałki więc to normalne.

Ty chyba w życiu grzałki nie widziałeś, FX-6xxx* są całkiem chłodne.

 

Sprawdź czy radiator przylega do procesora.

 

–edyta–

* oczywiście miałem konkretnie na myśl serię FX-63xx

Jeśli procek nie kręcony wyżej 4.1GHz to:

spoczynek - 34-37C

w grach około 65C

w testach max obciążenia 70-75C

 

Jeśli przekroczy 79C - automatycznie obniży taktowanie do 1.4GHz do czasu ochłodzenia do 74C

 

Sprawdzić:

brud na radiatorze

wymienić pastę

sprawdzić przyleganie radiatora (choć jego budowa i typ mocowania raczej wyklucza złe przyleganie ale sprawdzić warto)

fx 6300 się grzeją i to bardzo na stockowym chłodzeniu.

wymana pasty na mx2 np powinno coś tam pomóc lecz i tak zalecana wymiana chłodzenia jest.

 

@

JeyJey

 

jak porównujesz do pentium D to może i są chłodne :slight_smile:

 

To ciekawe, aktualizowałem sterowniki za pomocą Driver Boostera na różnych komputerach i laptopach, w tym bardzo egzotycznych modelach, a nigdy nie miałem żadnych problemów z tym związanych. Sam jestem zwolennikiem DB, bo jest to bardzo wygodne i szybkie narzędzie, które pozwala na bezproblemową i darmową(!) aktualizacje sterowników.

 

FX-y lubią się grzać, nawet na normalnych ustawieniach. To jest “normalne”. Jeśli temperatura w negatywny sposób rzutuje na pracę komputera, warto wymienić pastę termoprzewodzącą na jakąś markową, np. Gelid GC Extreme (najlepsza wydajność), Zalmana STG-2 czy Arctic Cooling MX-2. W skrajnych przypadkach można kupić za te ~90 złotych porządne chłodzenie i mieć cichy oraz chłodny procesor, a przy okazji zrobić sobie możliwość bezpiecznego podkręcania.

wymiana boxowego chłodzenia na te poniższe załatwi sprawę:

http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-pro-he924-775-1150-am3-pasta-i5034235007.html

 

Dobra zasada: nie wiem, nie piszę?  albo najpierw sprawdzę.

 

Samo TDP 95 W świadczy, że się grzeje i to mocno.

Pudło… mam, więc stwierdziłem na podstawie swoich obserwacji, mój FX-6350 grzeje się mniej niż poprzednik, czyli X4 965.

A wystarczyło rzucić okiem na moją sygnaturkę… do tego złożyłem już kilka zestawów na FX-63xxx, ale tu muszę nadmienić, że BOXowych chłodzeń zawsze unikałem i nie ważne czy był to Intel czy AMD.

Nic dziwnego, że Twój FX się nie grzeje, skoro założyłeś do niego porządne chłodzenie i zapewne wymieniłeś pastę. Tylko że tutaj  chodzi o chłodzenie boxowe, na którym wszystkie FX-y się grzeją.

Przy boxowym chłodzeniu to normalne temperatury, nawet ze świeżą pastą. Wydaje się też, że tak ma być - wentylator nie “szaleje”, tylko utrzymuje ~3500 obrotów (max jaki zauważyłem to 6300).

 

Mam boxowe, na sztywno ustawione 4.1GHz i jakoś nie widzę aby to miało wysokie temperatury. A jakie są to napisałem kilka postów wyżej.

Pasta wprawdzie inna niż box-owa ale tylko dlatego, że był wiele razy zdejmowany.

 

Wczoraj z ciekawości patrzyłem przy pakowaniu 7-zip, 13min pracy pakera (przemielił 15Gb) na max obciążeniu, 6 potoków włącznie z szyfrowaniem. temperatura nie przekroczyła 68C.

Gdzie tu wysoka teperatura ?

 

Jednie testy OCCT potrafią podbić temperature na więcej niż 70C, ale to syntetyka, nie ma programów czy gier co generuja tak liniowe obciążenie.

trzeba wziąść pod uwage co bedzie się działo w lato:)

Nie przejmuje się latem… Moja obudowa ma taki fabrycznie zamontowany u góry: https://www.youtube.com/watch?v=xlT79S08PDw

Jak mu zapodać max obroty to lepiej stać z daleka, idelnie wyciąga wszelki kurz.

A jak nie da sobie rady, a dawał przez ostatnich 5 lat. To wtedy zmieni się box-a na cosia lepszego :slight_smile:

O czym wy pieprzycie intele też się grzeją na stockowym.

 

Przykład:

500x1000px-LL-0963dad4_Capture.PNG

Tylko ten  procek jest podkręcony z 3,5 na 4,4 taka mała uwaga :slight_smile:

u cb wentylator wyciąga kurz :slight_smile: kurz powinien być na filtrach i jego wiekszosci nawet nie powinno być w budzie.

bardziej miałem na mysli innych nie każdy ma dobrą budę. a przy dużych upałach 1 wentylator cudów nie zdziała chyba że jest wydajny np enermax czy artic ale i tak muszą być minimum dwa dla cyrkulacji powietrza. 1 wpuszcza 2 wypuszcza:)