AMD fx 6300 temperatury

(Jaskoblaszczyk) #1

Witam!

(mrFreeze) #2

Te procesory to grzałki więc to normalne.

(JeyJey) #3

Ty chyba w życiu grzałki nie widziałeś, FX-6xxx* są całkiem chłodne.

Sprawdź czy radiator przylega do procesora.

–edyta–

* oczywiście miałem konkretnie na myśl serię FX-63xx

(system) #4

Jeśli procek nie kręcony wyżej 4.1GHz to:

spoczynek - 34-37C

w grach około 65C

w testach max obciążenia 70-75C

Jeśli przekroczy 79C - automatycznie obniży taktowanie do 1.4GHz do czasu ochłodzenia do 74C

Sprawdzić:

brud na radiatorze

wymienić pastę

sprawdzić przyleganie radiatora (choć jego budowa i typ mocowania raczej wyklucza złe przyleganie ale sprawdzić warto)

(MrBeckham666) #5

fx 6300 się grzeją i to bardzo na stockowym chłodzeniu.

wymana pasty na mx2 np powinno coś tam pomóc lecz i tak zalecana wymiana chłodzenia jest.

@

JeyJey

jak porównujesz do pentium D to może i są chłodne :slight_smile:

(neXt___) #6

To ciekawe, aktualizowałem sterowniki za pomocą Driver Boostera na różnych komputerach i laptopach, w tym bardzo egzotycznych modelach, a nigdy nie miałem żadnych problemów z tym związanych. Sam jestem zwolennikiem DB, bo jest to bardzo wygodne i szybkie narzędzie, które pozwala na bezproblemową i darmową(!) aktualizacje sterowników.

FX-y lubią się grzać, nawet na normalnych ustawieniach. To jest “normalne”. Jeśli temperatura w negatywny sposób rzutuje na pracę komputera, warto wymienić pastę termoprzewodzącą na jakąś markową, np. Gelid GC Extreme (najlepsza wydajność), Zalmana STG-2 czy Arctic Cooling MX-2. W skrajnych przypadkach można kupić za te ~90 złotych porządne chłodzenie i mieć cichy oraz chłodny procesor, a przy okazji zrobić sobie możliwość bezpiecznego podkręcania.

(Daniel_1982) #7

wymiana boxowego chłodzenia na te poniższe załatwi sprawę:

http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-pro-he924-775-1150-am3-pasta-i5034235007.html

(JNJN) #8

Dobra zasada: nie wiem, nie piszę?  albo najpierw sprawdzę.

Samo TDP 95 W świadczy, że się grzeje i to mocno.

(JeyJey) #9

Pudło… mam, więc stwierdziłem na podstawie swoich obserwacji, mój FX-6350 grzeje się mniej niż poprzednik, czyli X4 965.

A wystarczyło rzucić okiem na moją sygnaturkę… do tego złożyłem już kilka zestawów na FX-63xxx, ale tu muszę nadmienić, że BOXowych chłodzeń zawsze unikałem i nie ważne czy był to Intel czy AMD.

(neXt___) #10

Nic dziwnego, że Twój FX się nie grzeje, skoro założyłeś do niego porządne chłodzenie i zapewne wymieniłeś pastę. Tylko że tutaj  chodzi o chłodzenie boxowe, na którym wszystkie FX-y się grzeją.

(drunkula) #11

Przy boxowym chłodzeniu to normalne temperatury, nawet ze świeżą pastą. Wydaje się też, że tak ma być - wentylator nie “szaleje”, tylko utrzymuje ~3500 obrotów (max jaki zauważyłem to 6300).

(system) #12

Mam boxowe, na sztywno ustawione 4.1GHz i jakoś nie widzę aby to miało wysokie temperatury. A jakie są to napisałem kilka postów wyżej.

Pasta wprawdzie inna niż box-owa ale tylko dlatego, że był wiele razy zdejmowany.

Wczoraj z ciekawości patrzyłem przy pakowaniu 7-zip, 13min pracy pakera (przemielił 15Gb) na max obciążeniu, 6 potoków włącznie z szyfrowaniem. temperatura nie przekroczyła 68C.

Gdzie tu wysoka teperatura ?

Jednie testy OCCT potrafią podbić temperature na więcej niż 70C, ale to syntetyka, nie ma programów czy gier co generuja tak liniowe obciążenie.

(MrBeckham666) #13

trzeba wziąść pod uwage co bedzie się działo w lato:)

(system) #14

Nie przejmuje się latem… Moja obudowa ma taki fabrycznie zamontowany u góry: https://www.youtube.com/watch?v=xlT79S08PDw

Jak mu zapodać max obroty to lepiej stać z daleka, idelnie wyciąga wszelki kurz.

A jak nie da sobie rady, a dawał przez ostatnich 5 lat. To wtedy zmieni się box-a na cosia lepszego :slight_smile:

(CrisPL) #15

O czym wy pieprzycie intele też się grzeją na stockowym.

Przykład:

500x1000px-LL-0963dad4_Capture.PNG

(mrFreeze) #16

Tylko ten  procek jest podkręcony z 3,5 na 4,4 taka mała uwaga :slight_smile:

(MrBeckham666) #17

u cb wentylator wyciąga kurz :slight_smile: kurz powinien być na filtrach i jego wiekszosci nawet nie powinno być w budzie.

bardziej miałem na mysli innych nie każdy ma dobrą budę. a przy dużych upałach 1 wentylator cudów nie zdziała chyba że jest wydajny np enermax czy artic ale i tak muszą być minimum dwa dla cyrkulacji powietrza. 1 wpuszcza 2 wypuszcza:)