Amd FX i zasilanie

Witam zakupiłem procesor AMD FX-8120 X8 i plyte gigabyte GA-990XA-UD3 i po wstępnych oględzinach stwierdziłem ze w zasilaczu 450 W nie mam zasilania GPU 8 pinowego i zakupiłem przejsciowke.Moje pytanie jest następujące kolega mi powiedział ze przez to może mi się spalić płyta i procesor czy to prawda?

A czym to uargumentował? to spytaj się go, bo to jakaś bajka jest.

prawda, jeśli zasilacz jest niesprawny/wątpliwej jakości/mocno wyeksploatowany/bez zabezpieczeń.

Ja teraz tego zasilacza używam i niema z nim jakiś problemów.

pytałeś o możliwość, dostałeś odpowiedź.

w tej chwili wielu użytkowników używa zasilaczy ibox czy też akyga i też nie ma z nimi problemów - pojawiają się one gdy zasilacz zabiera ze sobą na cybertron współpracujące z nim podzespoły.

No ale skoro ty go teraz używasz i nie ma z nim problemów…

M1k3- skąd wiesz jaki on posiada zasilacz? Rozważasz kolego kwestie uszkodzonego zasilacza a nie potrzebnie. Przejściówka nie ma nic do rzeczy, to kawałek dopasowanego wtyku. Jeżeli zasilacz jest słaby/uszkodzony to i bez przejściówki komputer będzie niestabilny. Dlatego przejściówka nie ma nic do rzeczy.

boshi , nie wiem, dlatego mój pierwszy post sugeruje w jakim wypadku może dojść do spalenia.

przejściówka sama w sobie nie spali płyty lub proca, kiepski zasilacz z taka przejściówką ma już duże szanse - chyba że się z tym nie zgadzasz.

A rozważam, bo zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. kolego.

Mówimy o tym samym w innych formach. Tak, sama przejściówka nie zrobi nic, z uszkodzonym/słąbym zasilaczem spali wszystko. Ujednolicując wypowiedzi, to : Nie przejściówka nie ma prawa niczego spalić autorze.