AMD i jego FSB, Dlaczego nie ATI i kilka innych pytań

Właściwie zastanowiłem się kiedyś czemu zawsze sie poleca C2D? Patrze sobie, w sumie to samo ale jedna rzecz leży czyli taktowanie magistrali FSB 400Mhz? Gdzie C2D mają aż 1066 do 1333Mhz? Czy to bardzo odbija się na jakości pracy?

Kolejne pytanie czy warto byłoby kupować karte ATI z serii HD 2000? czy lepiej iśc w kierunku NV? Wiem że NV jest lepsza jeżeli chodzi o wsparcie linuksa ale mnie nie interesuje linuks. Moim zainteresowaniem jest grafika i tutaj Windowsy królują (Wykluczając maki)

Karta o którą pytam to:

Radeon 2600 XT Gigabyte 256MB 2xDVI & TV (800/2200)

model chipsetu: Radeon HD2600 XT

ROP: 8

PixelShader: 24 (zunifikowane)

VertexShader: 24 (zunifikowane)

wielkość pamięci: 256 MB

typ zastosowanej pamięci: GDDR4 (128bit)

taktowanie rdzenia: 800 MHz

taktowanie pamięci: 2 200 MHz

szyna danych pamięc: 128 bit

CrossFire: jasne :smiley:

rodzaje wyjść/wejść

wyjście video [tv-out]

wyjście Video HDTV

wejście video

2x wyjście DVI

Wsparcie dla HDCP: tak

typ chłodzenia: wentylator

obsługiwane standardy

OpenGL 2.0

HDCP

DirectX 9

DirectX 10

zaawansowane technologie: Avivo Video HD

RAMDAC: 400 MHz (podwójny)

Czy lepiej zainwestować w karte NV? Co wy o tym sądzicie?

EDIT:

Jescze jedna rzecz, czy jest sens kupowania karty muzycznej X-Fi czy lepiej zainwestować w coś innego? mówie o modelu:

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

ta karta to pic na wode fotomontaż, lepiej dołożyć do x1950xt - do dostania za 650zł (co prawda bez dx10) albo do kupić Palita 8600gt sonic+ (460zł).

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 16:57

obejrzyj sobie budowę architektury amd i core2duo, źródło: google.pl

a w czym tki ten jej pic właściwie? dlaczego ona leży i kwiczy?

Ta karta to w grach jest niczym ale za to w dekodowaniu filmów wymiata więc wnioski nasuwają się same

poczytaj

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3169

do gier lepiej 1950pro, 8600gt

AMD K8 nie ma FSB

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

proce intela na core są wydajne, szyny dużo nie dodają poszukaj testów, jest ich pełno

test e6400

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1536

Audigy, te wszystkie dopiski extreme gammer czy fata1ty to pic.

Czyli najlepiej najsłabszą jeżeli już?

czyli do tworzenia grafiki 2D + 3D lepsze te do gier?

btw. Tobi dzięki za linki przejrze ten magazyn

przeczytaj jeszcze recenzje kart Radeon 2xxx na frazpc.pl i in4.pl- dekodowanie video,

to że Mac-i królują w profesjonalnej grafice to prawda to dlaczego tak jest wydaje mi się,że wynika z mitu powstałym z racji tego że przez długie lata Apple robił lepsze komputery domowe stan ten zmienił się z pojawieniem się i dopracowaniem (stabilność, kompatybilność,wydajność) Windows XP. Obecnie brak jest tak naprawdę argumentów za Apple jeśli chodzi o obróbkę grafiki. Wiem co mówię, moja siostra jest grafikiem komputerowym od ho, ho przesło 10 lat ale ona w życiu nie kupiła by PC ze względu na Microsoft i Windows.

DraaK w sumie wyciągnąłem taki wniosek: Jeżeli kupować kartę z serii HD 2000 to brać tylko 2900XT bo modele niższe są do wszystkiego czyli do niczego to tak jakie zaczyna się robić Nero. W takim razie lepiej jest kupić 1950PRO/XT ew. XTX. Dobrze myśle? a i mam pytanie czy np:

Crossfire - PRO jest wydajniejsze od jednego XT? lub czy

Crossfire - XT jest wydajniejsze od XTX?

No i pytanie jedno czy te mostki crossfire są tylko w wersjach Full Box karty? czy w Little Box oraz bulk też są?

nie wiem sprawdź na stronie producenta, sprzedawcy.

do crossfire/SLI musisz mieć bardzo szybki procesor i wydajny zasilacz zalecany minimum 500w.

co do kupna grafiki

jeżeli chodzi o grafikę crossfire służy do lepszej wydajności w grach i niczego więcej

będziesz edytował grafikę (2D czy 3D) oglądał filmy, czasem grał kup palit 2600pro/xt

raczej będziesz grał Palit 8600GT/Sonic nie 460 a ok. 420 na agito.pl

na przełomie 2007/2008 będą nowe modele najwydajniejszych kart ATI/Amd i Nvidii a obecne modele o najwyższej wydajności znacznie stanieją.

Mostki zwykle są do płyty głównej a nie karty graficznej dołączane.

2900xt jako jedyny z serii nie ma sprzętowego dekodera h.264 i jeśli o nim się mówi to można mówić o 64 unified shaderach. Możliwe że w dx10 pokaże pazurki, ale to liczenie na cud, bardziej opłaca się 8800gts 320mb (o ile chcesz grać w 1600x1200 i wyżej rozdzielczości).

Core2duo - jego architektura ma niecałe 2 lata, architektura athlonów ma lat 5, to powinno dać coś do zrozumienia, fakt że core2duo jest lepsze od athlona nie jest niczym niezwykłym, ale już podniecanie się tym jest żenujące bo to procesory różnych generacji na dobrą sprawę, wyjdzie k10 i będziemy mogli patrzeć jak intel płacze, bo nie pozostanie mu nic innego.

Co do X-fi tobi to najniższe dwie wersje nie obsługują sprzętowo wszystkich efektów, tak więc jest różnica, ale z kolei dwie najdroższe wersje różnią się tylko wyposażeniem dodatkowym, niekoniecznie potrzebnym do czegokolwiek.

A unnamed, co do tworzenia grafiki 2d i 3d - zależy od oprogramowania, jesli wspiera sprzętową akceleracje ze strony kart graficznych to wtedy dobra grafika zrobi ci różnicę, w innym wypadku oprogramowanie polega na procesorze. Jeśli chcesz grać to core2duo i x1950 pro wystarczą w zupełności, niedostatki wydajności będziesz mógł zniwelować przetaktowując procesor.

Co do crossfire w wydaniu np dwóch 2900xt - w stresie pobierają 400w łącznie więc trzeba do tego dostosować zasilacz.