AMD K6-2 333MHz

Witam. Mam otóż takie to pytanko:

Mam na stanie taki procek jak w temacie i proiłbym was o to, aby ktoś powiedział mi jaka najlepsza płyta główna pod tego proca (chodzi mi głównie o o/c i ego typu sprawy) na pamiątki of corz SDR :wink: Ciut googlowałem, ale raczej nie wypatrzyłem tego co potrzeba.

Z góry dzięki!

Od razu prosiłbym o jakiegoś linka z testami i gdzie mógłbym zakupić daną płytę główną.

Ten procesor to już zabytek więc znalezienie do niego płyty głównej będzie graniczyło z cudem. Na Allegro są dwie takie płyty z socket 7.

http://allegro.pl/search.php?string=socket+7&category=4228&category=4280

Co do stron z testami i recenzjami to ktoś kiedyś wymyślił takie coś jak http://www.google.pl

Ogólnie to tak jak pisałem, to już googlowałem, tylko kurcze miałem na myśli testy dla danej płyty głównej, ale i tak dzięki za odpowiedź :wink:

Rozumiem też, że ciężko znaleźc płytę pod ten zabytek, sam nie mogłem, bo potrzebuję na SDR a nie SIMM tak jak są na allegro… Dlatego może ktoś będzie miał jakieś źródełko.

Jeśli chodzi o płytę to proszę bardzo:

http://allegro.pl/item135689494_plyta_glowna_microstar_ms_5169.html

Ta firma sporo sprzedaje płyt na allegro więc jeśli ta nie pasuje, to zawsze można do nich zadzwonić. Kupiłem już od nich kilka płyt i nie było żadnych kłopotów. Polecam.

EDIT: Coś słabo szukaliście :smiley:

http://allegro.pl/item135698543_plyta_glowna_fastfame_5v1mv_vga_sound_s7.html

http://allegro.pl/item136681380_ga_5ax_rev_5_2_amd_k6_2_400mhz.html

http://allegro.pl/item136668395_dfi_p5bv3_rev_b1_do_450mhz.html

:stuck_out_tongue: Naprawde, coś słabo przegrzebałem allegro :stuck_out_tongue: Dzięki wielkie! Jesteś boski :wink:

drobiazg :smiley:

A co Ty chcesz tu podkręcać.

Pewnie śrubki, żeby płyta główna nie odpadła od obudowy. :wink:

Bardzo śmieszne… poprostu, staram się od niedawna składać stare żeliwa i bawić się z nimi. Zobaczyć ile da się wycisnąć i w ogóle. Ot co!

To nie lepiej sobie te pieniądze oszczędzić i kupić porządny sprzęt ? Ale z drugiej strony jak lubisz to i cię na to stać to kto ci broni. :ok:

Od razu stać :stuck_out_tongue: Po prostu jakoś mnie ciągnie do “starych” klimatów… Te czasy były piękne, choćby nawet dzięki pierwszym akceleratorom 3D… Aż się łezka w oku kręci. Ot co!

Święta racja. Do dziś mam winde 3.1 na 10 dyskietkach. i specjalnie dla tego systemu niedawno składałem kompa. A nie jest to już takie łatwe z powodu coraz częstszych braków działających podzespołów :smiley:

No i z takimi ludźmi można pokonwersować :stuck_out_tongue: A temat już do zamknięcia, bo dorwałem P2 400MHz razem z płytką główną. Dzięki