AMD Pheanom - odblokowywanie 4 rdzeni na M4A77T


(Jestemhardcorempronoob) #1

Witam. Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Mam dość stary procesor AMD Pheanom II x2 550 i te 2 rdzenie troche mnie irytują. Wiem, że w tym procesorze można odblokować jeszcze 2 rdzenie i tu moje pytanie. Czy da się na płycie M4A77T?


(Spectatorx) #2

W procesorze dodatkowe rdzenie odblokować można, ale wyjątkami są działające stabilnie odblokowane rdzenie w tym procku, ciężko trafić na takie które będą dobrze działać po odblokowaniu. Jeśli chcesz to zrobić to musisz mieć świadomość, że z odblokowanymi rdzeniami nawet system Ci się nie uruchomi.

Ta płyta główna posiada mostek południowy sb710, a co za tym idzie posiada acc, czyli możliwości odblokowania rdzeni, możesz spróbować.


(Jajcon) #3

Ta płyta posiada funkcje Core Unlocker ale czy uda się odblokować rdzenie to niestety sprawa losowa jak również stabilność tych rdzeni. Jeżeli chcesz to zrobić to w bios jest odpowiednia opcja albo przy uruchomianiu kompa ,jak pojawi się plansza ASUSa naciśnij “F4” (jeżeli dobrze pamiętam ,zresztą jest to na tej planszy opisane). Powodzenia,


(Jestemhardcorempronoob) #4

O_O Ja głupi chciałem zrobić to w biosie kiedy można jeden przycisk po uruchomieniu komputera wcisnąć. Wszystko działa dobrze, dzięki. Temat można zamknąć.