AMD Pheanom - odblokowywanie 4 rdzeni na M4A77T

Witam. Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Mam dość stary procesor AMD Pheanom II x2 550 i te 2 rdzenie troche mnie irytują. Wiem, że w tym procesorze można odblokować jeszcze 2 rdzenie i tu moje pytanie. Czy da się na płycie M4A77T?

W procesorze dodatkowe rdzenie odblokować można, ale wyjątkami są działające stabilnie odblokowane rdzenie w tym procku, ciężko trafić na takie które będą dobrze działać po odblokowaniu. Jeśli chcesz to zrobić to musisz mieć świadomość, że z odblokowanymi rdzeniami nawet system Ci się nie uruchomi.

Ta płyta główna posiada mostek południowy sb710, a co za tym idzie posiada acc, czyli możliwości odblokowania rdzeni, możesz spróbować.

Ta płyta posiada funkcje Core Unlocker ale czy uda się odblokować rdzenie to niestety sprawa losowa jak również stabilność tych rdzeni. Jeżeli chcesz to zrobić to w bios jest odpowiednia opcja albo przy uruchomianiu kompa ,jak pojawi się plansza ASUSa naciśnij “F4” (jeżeli dobrze pamiętam ,zresztą jest to na tej planszy opisane). Powodzenia,

O_O Ja głupi chciałem zrobić to w biosie kiedy można jeden przycisk po uruchomieniu komputera wcisnąć. Wszystko działa dobrze, dzięki. Temat można zamknąć.