AMD phenom 9550- czy potrzebne sa sterowniki?

Witam,

Niedawno kupiłem nowy sprzęt .Kompa potrzebowałem szybko więc zleciłem, żeby w serwisie od razu wgrali mi system (Windows XP zakupiony do zestawu) i sterowniki. Teraz chciałem wgrać czysta kopie systemu ale znalazłem takie coś:

beztytuumox.th.jpg

Co to są za sterowniki i do czego?. Mam procesor amd phenom 9550, czy do tego procesora po formacie są potrzebne sterowniki?

Sterowniki do procesora, lepiej ściągnij najnowsze ze strony AMD. A są one do tego, aby system XP lepiej mógł korzystać z kilku rdzeni.

Na stronie amd znalazłem takie coś:

AMD Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP and Windows Server 2003 (x86 and x64)nd x64 Editions. (ten sam numer sterownika ale inna data wydania więc chyba warto zaktualizować)

a czy przed instalacja nowego trzeba odinstalować stare??

Sterowniki to i można instalować ale i tak aplikacje korzystają z jednego rdzenia bo tak są napisane tak samo system XP jak i vista z tym że w viście można pokażać z ilu procesorów,rdzeni ma kożystać a do XP wypuszczono łatke Parallel _Dec07CTP.msi ale i tak aplikacje np office i dużo innych kożysta z jednego rdzenia tak są napisane może zaczną pisać programy wykożystujące wszystkie rdzenie.

Mało kto o tym wie, ale niezależnie od tego, ile procesor ma rdzeni, Windows Vista wykorzystuje tylko jeden rdzeń procesora.Zmieniamy w menu Start „msconfig” i wciśnij enter. W nowym okienku przechodzimy na kartę „Rozruch”. Poniżej listy klikamy przycisk Opcje zaawansowane. W nowym oknie upewniamy się, że opcja Liczba procesorów jest zaznaczona, a następnie z listy rozwijanej poniżej wybieramy maksymalną dostępną wartość.

Pisze o 32bit systemach.

Te oto sterowniki są tylko do procesor AMD Athlon 64/64 FX! Czyli nie tyczą się twojego procesora :slight_smile:

jeśli chodzi o sterowniki, tak

Oprócz programów, które wykorzystują kilka rdzeni, np gry, programy 2d (nowy CS4) i 3d, packery i depackery danych i video. Sterowniki pomagają lepiej zarządzać systemowi zasobami procesora i koligacją.

Swoją drogą kiedyś śmiałem się ze sterowników do klawiatury bezprzewodowej, teraz na razie tylko do kości ram nie ma sterowników. Na razie… :lol:

eryks303 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif