AMD Phenom czy Intel Core 2 Quad

(Sicuuu) #1

AMD Phenom czy Intel Core 2 Quad?

Co jest Lepsze...

I czym sie różnią....

(piotrekplay) #2

bierz Core2 Quad Q6600, raz że wydajniejszy, dwa że bardziej krętliwy (3,5GHz można osiągnąć bez większego problemu na dobrej płycie głównej),

nie wiem czemu w ankiecie oddano aż 8 głosów na Phenoma, który jest nieudany :expressionless:

(Blazejwitowski) #3

jest na forum taki dział hardware....

chyba że to taka sonda do offtopu... ja głosuje na intela bo ja tez nie wiem czemu

a czym sie różnią ati i nvidia?? to zupełnie różne firmy. ale warto zaznaczyć zż phenom nie jest zbyt dobry/udany więc "lepszy" jest intel

(Rastko1) #4

Jak chcesz kupić phenoma to czekaj na rewizje B3

(Sicuuu) #5

AMD Jest aż tak zły?

(piotrekplay) #6

toć Cię nie pogryzie, ale obecny Phenom ma błędy, czekajmy na rewizje B3...

(Draketnn) #7

Polecam Core 2 Quad. Sam mam Q6600 i przy zmienionym chłodzeniu, po wykręceniu go na 3 Ghz (więcej nie próbowałem, ale podejrzewam że to nie problem) temperatura procesora wynosi ~50 C. A po za tym wydajność, którą on oferuje bije AMD na łeb! Pozdrawiam!

(Lukaszeknoszczyk14) #8

Ja też mam Core2Quad i jestem z niego zadowolony, bierz intela, tym bardziej że ceny są porównywalne a Phenom nie jest udaną konstrukcją:

Porównanie procesorów( magazyn NEXT nr 1/2008)- test wygrywa Core2Quad

9dbb6a28f0baf40am.jpg

(Zonkishi) #9

nie AMD Phenom sie nie udał akurat

piszęto tylko dla tego bo póżniej rosną jakiej głupie przekonania (fan boy itp)

(Chrucik) #10

Niestety ale wygrywa Q6600 i jeżeli chodzi o wydajność to polecam Quada ....

Ze względów fanboy 'a polecił bym AMD ale cóż trzeba mówić prawdę .... ;]

(Kurzyk Zbw) #11

Phenom nie jest aż taki zły tylko cena za wysoka... W nowej rewizji podobno ma być lepsze O/C.

(niezDarek) #12

ja też na chwile obecna polecam C2Q ale zobaczymy jaką dalej AMD będzie stosował polityke z tym Phenom troche długo czekał zanim wprowadził

(Błażej) #13

Czekaj na E8200/8400

4Ghz na powietrzu 24/7 luuuzik

(Sicuuu) #14

hYm czyli jednak IC2Q ?? :smiley: