AMD Phenom II X4 940 czy pasuje do mojej płyty głównej


(Polok) #1

Siema mam pytanie czy moja płyta główna ASrock K10N78hSLI-WiFi będzie pasować do procesora AMD Phenom II X4 940 czy nie bo widzę że ta płyta jest na AM2 i AM2+ a procesor na AM2+. Pytam się was ponieważ zakupiłem tą płytę główna bo myślałem że będą za sobą pasowały ponieważ są na AM2+ ale dzisiaj montuje procesor a komputer nie chce się włączyć a na moim starym posesorze AMD Althon X2 6000+ komputer chodzi bez zarzutu i dlatego się pytam albo moja płyta główny nie pasuje do procesora albo procesor jest zepsuty. Chyba że muszę coś zmienić na komputerze żeby płyta główna przestawiła się na AM2+ czy co.Proszę o szybką odpowiedz.


(Kot Krk) #2

Spróbuj wgrać najnowszego biosa.


(Polok) #3

A mógłbyś podać link do tej strony z najnowszym BIOSEM.


(Tomj) #4

wystarczyło wklepać w google i jest ,trochę chęci kolego link - http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... -GLAN&o=XP


(Polok) #5

Ale ja mam płyta główna ASrock K10N78hSLI-WiFi a nie płyta główna ASrock K10N78hSLI-GLAN to mam pobrać tego biosa co podałeś czy inny.


#6

k850i , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Patryk91 Nh) #7

http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... -WiFi&o=XP


(Polok) #8

Siema a jak wgram najnowszego biosa to będzie działał ten procesor z ta płytą główną czy nie .


(Emilmlo) #9

Nie będzie działał.

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= ... i&s=AM2%2b


(Polok) #10

A na pewnym forum pewien użytkownik pisał ,że ma ten sam procesor i płytę główną na której niby procesory PhenomII nie powinny działać a jednak działa wgrał najnowszego biosa i zrobił reset cmos i wszystko działa chociaż nie powinno. Ja też wgram najnowszego biosa i zrobię reset cmos i zobaczę czy będzie działało .


(Emilmlo) #11

Nie musi nie ruszyć, może działać, ale nie będzie dobrze wykrywany.


(Polok) #12

Siema mam pewien problem przy zainstalowaniu nowego biosa ściągnąłem sobie tego biosa windows i jest tam plik o nazwie AFUWIN włączam go i daję tak i powinna zacząć się instalacja ale wyskakuje mi komunikat taki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3f0a3b1fc2dfe213.htmli nie wiem co mam robić.

-- Dodane 31.10.2009 (So) 17:12 --

Zainstalowanego najnowszego biosa.Jeszcze jedno pytanie czy mam też zrobić reset cmos czy nie .