AMD Phenom II X4 955 vs Intel Core i5 2500K 3.3 GHz

który lepszy do gier ??

keniek11 , oczywiste, że i5 2500k http://pclab.pl/art44338-13.html

i5 rozwala na łopatki w grach nawet phenomy x6, więcej w linku który podał SzoteK :slight_smile:

Sam mam i5-2500 bez k, stwierdziłem że i tak go nie będę podkręcał, a zanim wydajności zacznie mi brakować kupie sobie za 2 lata i7 na allegro.

Jak narazie nie znalazłem żadnej gry, żeby procek nie wyrabiał (duke nukem/deus ex/ starcraft2) na max.

No dokładnie , nie ma co porównywać , sam mam phenoma 2x4 955 be i żałuje że nie dozbierałem do intela i5 2500k

Nie bardzo widzę sens porównania platform z tak różnych przedziałów cenowych. Phenom II X4 + przyzwoita płyta AM3+ to lekko ponad 700zł, i5-2500k + przyzwoita płyta z chipsetem P67/Z68 to już ~1200zł. Oczywiście, że druga opcja jest o wiele wydajniejsza, ale i droższa.

Popieram , a ja mam Phenoma II 955BE i nie żałuje bo za i5 +płyta+ram miałem całego kompa …

Jedno pytanie,

Brakuje w ogóle Ci wydajności? Bo wydaje mi się, że nie.

Nie jestem go wstanie chociażby zaciąć. Grając w Css /serwer 26os ffa zawsze full/ włączony lol gg skype + gry przeglądarkowe i nic… :stuck_out_tongue: Jak dla mnie i tak tego nie wykorzystuje nawet w połowie… to po co mi coś co za 500 zł “wypada lepiej w połowie rankingów” … ?

Właśnie o to chodzi.

Dzięki za odpowiedź

Wyślij mi jeszcze na priv ip serwera, dawno nie grałem na żadnym dobrym w source. :slight_smile: