AMD Phenom II X4 955

Cześc!

Mam pytanie posiadam procesor jak wyżej i z tego co widać ma on 4 rdzenie, a jak odpalę menadżer zadań to pokazuje tylko 2 rdzenie.

Wie ktoś może o co chodzi?

Ps. Mój system w7 64bit.

Nie koniecznie musi korzystać z 4 rdzeni cały czas. Odpal jakiąś mocną gierkę i wtedy zobacz ile wykorzysta.

Nie korzystanie z 4 rdzeni, a nie pokazywanie ich to zupełnie co innego… Posiadam ten sam procesor i wyświetla mi teraz w menadżerze zadań 4 rdzenie i każdy jest wykorzystywany w mniejszym lub mniejszym stopniu (1 rdzeń 30%, a trzy następne 12%~25%). Ściągnij program ze strony AMD: “AMD Overdrive” - słóży nie tylko do podkręcania, ale też do monitorowania pracy procesora, więc sprawdź czy w nim jest wszystko ok.

Ok dzięki sprawdze i dam znać.

Nie wiem co jest nie tak ale widać, że 2 rdzenie są nieaktywne.

http://imageshack.us/photo/my-images/82 … uuyqt.png/

Dobra działa, :slight_smile: zrobiłem to wedługo tego posta:

Problem rozwiązany, UFF!


R4zen model płyty i bios jest nieważny bo napisałem płyta prawidłowo rozpoznaje procesor tak jak i system operacyjny skoro menadżer urządzeń wykrywa Q8300 jako 4 urządzenia.

A teraz najważniejsze - rozwiązanie systemu nie trzeba reinstalować. Wystarczy uruchomić regedit.exe jako administrator wyszukać ciąg NUMBER_OF_PROCESSORS=x, gdzie x odpowiada liczbie rdzeni procesora (lub Mój komputer => Właściwości => Zaawansowane => Zmienne środowiskowe => Zmienne systemowe => zmienna NUMBER_OF_PROCESSORS). Następnie wstukać msconfig-rozruch-opcje zaawansowane i sprawdzić czy jest odhaczona opcja liczba procesorów, następnie restart i po ponownym uruchomieniu OS mamy wszystkie rdzenie. Bez grzebania biosie, bez jego resetowania.