AMD Phenom II X4 960T - OC - 3 GHz do 4 GHz

Witam.

Chciałbym się was o coś spytać.

Domyślnie taktowanie oraz napięcie procesora wynosi :

3 GHz -->1,35 V

Podkręciłem do 4 GHz a napięcie zmieniłem na 1,5 żeby było stabilnie.

Podczas grania czasami w GTA IV : SA oraz Battlefield 3 komputer zawiesza się a z głosników wydobywa się dziwny dźwięk (BSOD tylko bez blue screena)

I jestem zmuszony do zrestartowania komputera.

Czy to spowodowane jest zbyt dużym czy zbyt małym napięciem ?

BSOD ten pojawia się raz na tydzień około ;]

Procesor : AMD Phenom II x4 960T

Karta Graficzna : GAINWARD GTS450 1 GB DDR5 128 Bit

RAM : 4 GB DDR3

Płyta głowna : Asus M5A78L AMD760G s.AM3+

jakie masz chłodzenie na procesorze może dochodzi do przegrzania może też być wina zasilacza podaj jego markę,model,moc

Jeśli Windows niewstanie na 1,4V (bez stabilności), to znaczy, że trafiła Ci się słaba sztuka.

Zrób zdjęcie BIOSu, to powiem Ci co i jak ustawić.

Btw. jaki masz zasilacz i cooler?

Chłodzenie Arctic Freeze 13 PWM

Temperatura w stresie 35 *C

Zasilacz Aerocool E80-600 600W

1,4 Volta jak może wstać na 4 GHz jak takie napięcie praktycznie jest na 3 GHz domyślnie ? To samo w sobie nie ma sensu ale dobra…

35 *C w stresie? Czym to mierzyłeś? I czemu nie ma sensu może ty po prostu tego sensu nie widzisz, ale spróbuj. A może zamiast podkręcać spróbuj zwiększyć ilość rdzeni? Jak dobrze pamiętam to na twoim można mieć 6, a i oznaczenie T oznacza Turbo Core. Więcej rdzeni da większą wydajność w wielowątkowych aplikacjach, a 3GHz to i tak dużo, ale zmniejsz na 3,6GHz i sprawdź, po prostu powoli sprawdzaj do jakiej częstotliwości dojdziesz.

Skoro nie ma to dla Ciebie sensu, to po co pytasz o to na forum, jesli wiesz lepiej?