AMD Phenom II X4 AM3 3.4 965 Black Edition Procesor ma małą częstotliwość

Siema ludzie od jakiegoś czasu borykam się z problemem procesora który od nie dawna siedzi w mojej płycie gównej zauważyłem ze zamiast 3.4 ghz w Core Temp pokazuje na rdzeń 845mhz nawet przy obciążeniu niż się nie zmienia próbowałem już wszystkiego pomóżcie mi bo mnie szlak trafia poniżej moja specyfikacja sprzętu
Płyta gówna ASUS M3N -HT DELUXE /HDMI 3TRI SLI
Procesor AMD PHENOM II X4 AM3 3.4 GHZ 965 BE DENEB
Pamieć RAM 8GB 1066 HMZ KINGSTON HYPERX
Grafika ASUS GTX 970 4GB OC TURBO
Chłodzenie Wodne SilenciumPC
Dwa Dyski SSD po 240gb i Dysk HDD Toshiba X300 4TB
System Windows 7 Ultimate 64

nadmienię że te zegary są sztywne i nic się nie zmienia

  1. Temperatury jakie są? Niby wyświetla 38, ale mógłbyś sprawdzic ooct lub hwinfo?

Robiłeś reinstalkę Windowsa, czy “o wstał, to nie trzeba”?

Reset BIOS też nie zaszkodzi.

tak robiłem reinstal systemu i to samo tylko najlepsze ze w biosie mam ustawione 3.59 a w systemie mam pokazane 3.58 nie wiem czemu takie przekłamanie jest mimo ze mam kompa obciążonego to ta wartość częstotliwości jest sztywna nic się nie zmienia nawet w occt temperatury wszędzie mam takie same nawet w biosie

robiłem reset i nic nie pomógł nie wiem czy nie zrobić aktualizacji biosa ale bios mam aktualny typowo pod ten procesor

hwinfo takie same temperatury

jeśli mam jeszcze zrobić jakieś testy to powiedzcie jakim programem

A jak ustawisz na AUTO?

tak ustawiam na AUTO bo nie ma innego wyboru cool end queit czy jakoś tak jest wyłączone

procesor mam podkręcony z 3.4 na 3.59 a w systemie pokazane 3.58 a w core temp occt zegary są sztywne na 845mhz

OCCT też pokazuje tak niski zegar? Włącz obciążanie w OCCT i zobacz czy coś się zmieni.

robiłem obciążenie i takie same zegary pokazuje

ram nie podkręcałem jest na auto ustawione bo wtedy jest stabilne i sprawdzałem czy ram nie jest walnięta i jest ok

Jakie masz ustawienia w BIOS dla “CPU Multiplier” i “CPU Frequency”?

frecwency mam na auto chyba jak pamietam a cpu muliplajer nie wiem zaraz zobacze

Zaraz sprawdzę jakie mam ustawienia

CPU frequency mam ustawione 212 a CPU multiplayer ustawione AUTO

Ustaw multiplier na “x17”.

A resztę mam zostawić tak jak jest