AMD PHENOM II X6 1100T Czy warto kupić?

Witam Użytkowników

Zastanawiam się nad kupnem Procesora AMD PHENOM II X6 1100T 3.3 GHz / Black Ed BOX ale czy jest wart ?

A może INTEL CORE i5-2500 3.30 GHz?

Ale niewiele jest INTEL droższy między tymi procesorami to ok. 80 zł. różnicy.

Wiec mam mały dylemat ? Pomóżcie

A będę wdzięczny za wszelka pomoc! !!

Dziękuję

Kierowałbym się głównie testami : http://www.chip.pl/ranking/podzespoly-pc/procesory

W tym wypadku Intel Core i5-2500 jest na wyższej pozycji niż AMD PHENOM II X6 1100T

Tak już patrzyłem na te testy i są to bardzo małe różnice. Szczerze to w niczym mi nie pomogły!

Dla tego piszę na forum. (do Was użytkowników) ?

Bardziej mi chodzi czy jest sens przepłacać za Intela skoro mogę mieć ciut gorszego AMD i na odwrót ?

Dołożyć parę groszy a mieć bardziej wydajniejszego Intela?

Ale czy jest sens ?

Zdecydowanie intel ale tylko wersja INTEL CORE i5-2500K .Ale jeśli chodzi o gry to przy dobrej grafice przy obydwóch prockach nie powinieneś poczuć różnicy.No chyba że ci się nie pali to poczekaj,już za kilkanaście dni premiera nowych procków AMD zobaczysz pierwsze testy ceny no i na pewno procki intela natychmiast potanieją.

Zależy do czego używasz komputera,6 rdzeni wykorzystasz do obróbki grafiki czy muzyki,programy musza to umożliwiać,gry do dzisiaj mają z tym problem,ledwo wykorzystują od dwóch do czterech rdzeni,poza tym warto czekać na nowe procesory

Wiadomo wszystkiego po kolei od począwszy słuchania muzyki pod obróbki graficzne?

Ale właśnie obecnie zestaw mam jak widać w opisie. Obecnie mam INTELA jestem z niego zadowolony i nie wiem czy zostać przy nim czy zmienić na AMD?

Jak napisałem na początku swojego postu jest to prawie 100zł “+” czy “-” nie robi mi najmniejszego znaczenia?

Przedział Płyt Głównych tak samo jest bardzo podobny między INTEL-EM a AMD ?

Na dzisiaj najlepszym wyborem jest INTEL CORE i5-2500K ale za niedługo może się okazać że lepiej zainwestować coś pod AM3+ wszystko zależy od buldożerów.Ja bym poczekał choćby ze względu na duże prawdopodobieństwo obniżek dotychczasowych procesorów. Ale wybór należy do ciebie.

Ogólnie zamierzam z modernizować swojego kompa.

Gdy bym wybrał AMD to zastanawiam się na tym sprzętem:

  1. AMD PHENOM II X6 1100T BOX / 3.3 GHz / Black Ed., AM3

  2. GIGABYTE GA-990FXA-UD3 - AMD 990FX, DDR3, 4x PCI-E 16x, RAID, S-AM3+

  3. DDR3 KINGSTON - 4 GB / 1600 (2x 2 GB), CL7, HyperX Tylko nie wiem co zrobić z obecnymi RAM-ami

  4. System Chłodzacy CORSAIR CWCH60 - AM3+/AM3/AM2+/AM2/1366/1156/1155/775

  5. WD 1.5 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5", SATA - WD15EARS + Ten co mam obecnie

  6. BEQUIET SilentWings BL023 - 120 mm, 18.5 dB, 1500 obr/min, ślizgowy Wentylator do obudowy Dwa takie

Wszystko zależy od twojego punktu widzenia, tutaj nie ma reguły. Używam AMD i szczerze jestem zadowolony, żaden gracz ze mnie jest. Więc i wymagań dużych nie mam, jednak jeżeli kupowałbym ponownie komputer to wybrałbym płytę główną z złączem LGA, tak dla różnorodności. Po za tym procesory Intel’a zazwyczaj wychodzą lepiej niż AMD w testach

Pozdrawiam